Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Półmetek wakacji. Policja o wypadkach na drogach

Facebook Twitter

9 ofiar śmiertelnych: 3 kierowców, 2 rowerzystów, 2 pieszych, 1 motorowerzysta i 1 motocyklista. To tragiczny bilans 254 wypadków drogowych. Śląska policja podsumowuje pierwszą połowę wakacji. Rannych w wypadkach zostało 291 osób. Porównując te dane do analogicznego okresu w 2020 roku, wypadków drogowych było 232, w których śmierć poniosło 19 osób, a 270 zostało rannych.

fot. śląska policja

W pierwszych tygodniach wakacji, niestety, doszło do większej ilości wypadków, w których rannych zostało również więcej osób. Mniejsza, niż w ubiegłym roku jest liczba osób, które na drodze straciły życie.

Najczęstszą przyczyną wypadków w pierwszej połowie wakacji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Pamiętajmy, że wyjeżdżając na wypoczynek, powinniśmy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo w podróży. Podróżując własnym środkiem transportu, na nas spoczywa sprawdzenie stanu technicznego i usunięcie nawet drobnych usterek. W przypadku wyjazdów poza granice Polski, należy zadbać o wymagane wyposażenie w poszczególnych krajach (kamizelki odblaskowe, żarówki, apteczki). Rozpoczynajmy podróż zawsze trzeźwi i wypoczęci. Stosujmy przerwy w podróżowaniu Chwila nieuwagi, czy spóźniona reakcja, może mieć tragiczne skutki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj