Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Połomia: Znamy więcej szczegółów tragicznej kolizji

Facebook Twitter

Wodzisławska policja podała dzisiaj więcej szczegółów wtorkowego (06.10.) śmiertelnego wypadku, do którego doszło w Połomii.

fot. policja Wodzisław-Śląski

Wczoraj (06.10) przed godziną 13:00 w Połomii na ul. Wolności doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący pojazdem Volkswagen Golf jadąc w kierunku Świerklan, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd ciężarowy IVECO. Na skutego tego zderzenia śmierć na miejscu poniósł 35-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, który kierował pojazdem osobowym. Sprawę oraz jej okoliczności badają obecnie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim.

Policja apeluje

Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Należy pamiętać, że wsiadając za kierownicę, odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, ponieważ nadmierna prędkość jest w głównej mierze czynnikiem powodującym utratę kontroli nad pojazdem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022