Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Połomski: ”AstraZeneca i Moderna na początek szczepień w Rydułtowach. Docelowo szczepionych nawet 500 osób dziennie”

Facebook Twitter

AstraZeneca i Moderna na początek szczepień w Rydułtowach. Docelowo nawet 500 osób dziennie ma być szczepionych w punkcie masowych szczepień, jaki od środy (05.05.) działać będzie w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej 4 w Rydułtowach.

Za tydzień (11.05.) ruszyć mają szczepienia w rydułtowskim szpitalu, to drugie miejsce w mieście gdzie będzie można się zaszczepić.

Rejestracja już się rozpoczęła, mamy chętnych na cały maj

-mówił w porannej rozmowie w Radio 90 burmistrz Rydułtów:

Marcin Połomski: To na pewno będą szczepionki Astra Zenneca i Moderna ale także zamawiane są szczepionki Pfizer.

Radio 90: Jaka ilość?

Marcin Połomski: Punkt zacznie od mniejszej ilości ponad 100, ale docelowo chce szczepić ponad 500 osób.

Radio 90: Dlaczego pan uruchamia 2 punkt w mieście, skoro wiemy, że 11 maja ma zacząć działać punkt szczepień w szpitalu w Rydułtowach?

Marcin Połomski: To było główne zalecenie, że przynajmniej 1 punkt w każdym mieście powinien funkcjonować stworzony przez miasta, więc tutaj niezależnie starosta starał się o uruchomienie punktów u siebie, a to jest związane też z tym, że w statystykach powiat wodzisławski był najsłabiej szczepionym powiatem w Polsce.

Punkt masowych szczepień działać ma w sali gimnastycznej SP 4 przy ulicy Strzelców Bytomskich, tuż obok Rydułtowskiego Centrum Kultury ”Feniks”. Praca punktu nie będzie kolidowała z zajęciami w szkole

– zapewnia poranny gość Radia 90:

Marcin Połomski: Jest to do pogodzenia, ponieważ punkt rusza na sali gimnastycznej tej szkoły, pozostała część szkoły będzie dostępna dla uczniów bez kolizji z osobami, które będą przychodziły się szczepić, jest osobne wejście, jest oddzielone miejsce na zewnątrz szkoły, gdzie uczniowie na pewno nie będą się mieszali z osobami, które przyjdą się zaszczepić. Wejście na teren szkoły, plac i parking, będzie tylko dla rodziców, uczniów i nauczycieli. Dostęp do sali gimnastycznej jest od strony parkingu Rydułtowskiego Centrum Kultury, dlatego to miejsce było najlepszym, gdzie można było taki punkt uruchomić.

A cała rozmowa z burmistrzem Rydułtów Marcinem Połomskim do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj