Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Połomski w Radio 90: „Nie jest zadaniem samorządu sprzedaż węgla”

Facebook Twitter

Mimo iż jesteśmy przeciwni dystrybucji węgla przez samorządy, liczymy na korzystne zmiany w przepisach - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 burmistrz Rydułtów Marcin Połomski.

Marcin Połomski burmistrz Rydułtów

Rydułtowski samorząd od początku mówił nie handlowaniu węglem przez gminy:

Marcin Połomski:  Zdania nie zmieniłem. Nadal uważam, że nie jest zadaniem samorządu sprzedaż węgla. Natomiast my z węglem problemu nie mamy jako Rydułtowy. Tutaj skorzystaliśmy z pomocy lokalnego przedsiębiorcy i to właśnie to rozwiązanie pomogło nam zaopatrzyć naszych mieszkańców. A dlaczego sprzedajemy ten węgiel, mimo że jesteśmy przeciwni tej decyzji? Ponieważ spotykaliśmy się z naszymi mieszkańcami i oni potrzebują tego węgla, więc nie możemy ich zostawić bez potrzeby. Lokalny przedsiębiorca, który także przy całej tej zmianie sprzedaży węgla zostałby na lodzie. Pomogliśmy mu, a on nas wsparł i ten węgiel dostarcza do domów naszych mieszkańców.

W Rydułtowach nie ma nadwyżki węgla, zamawiane jest tyle, ile trafia wniosków od mieszkańców. Poranny gość Radia 90 ma nadzieję, że zwiększy się limit, a dla budynków komunalnych będzie można również sprzedawać ten sam węgiel po preferencyjnej cenie. Dziś przepisy na to nie pozwalają:

Marcin Połomski: Mieszkańcy pytają, czy mogą zakupić więcej. Nawet my dla niektórych naszych budynków komunalnych musimy kupować węgiel na wolnym rynku, który jest dużo droższy niż ten, który my np. dostarczamy mieszkańcom. Więc jeżeli by była możliwość jakiejkolwiek nadwyżki węgla przeznaczyć na potrzeby naszego Zakładu Gospodarki Komunalnej, czyli mieszkań komunalnych, to także chętnie byśmy z tego skorzystali.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z burmistrzem Rydułtów Marcinem Połomskim do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj