Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Połomski w Radiu 90: ”Uruchamiamy dodatkowe dofinansowanie dla osób, które chcą wymienić piec”

Facebook Twitter

''Dodatkowe 200 osób w Rydułtowach będzie mogło liczyć na dotację do wymiany pieców''- zapowiedział poranny gość Radio 90 burmistrz Rydułtów Marcin Połomski. Na początku stycznia tego roku mieszkańcy stali przed magistratem całą noc, by otrzymać dotację na wymianę pieca. Wówczas liczyła się kolejność zgłoszeń.

W tegorocznym budżecie przygotowano na ten cel 150 tysięcy złotych. Pieniędzy wystarczyło jednak tylko dla pierwszych 50 osób, a chętnych było kilka razy więcej. Po tak dużym zainteresowaniu zdecydowaliśmy się na zwiększenie kwoty

– mówił poranny gość Radia 90 burmistrz Rydułtów:

Marcin Połomski: Ta lista rezerwowa, która została w ten sposób stworzona to około 150 wosków, szukaliśmy rozwiązania jak wesprzeć te osoby i znaleźliśmy takie rozwiązanie, przygotowaliśmy program ograniczenia emisji i tutaj staramy się o pożyczkę z WFOŚ, aby w pierwszej kolejności udzielić dotacji właśnie tym osobom z listy rezerwowej, a na pozostałe wolne miejsca znów ogłosić konkurs i rozdać tym osobom, które będą chciały złożyć wniosek.

Zamiast kolejności zgłoszeń, liczyć teraz będzie trzeba na szczęście, bo Rada Miasta zaproponowała losowanie wśród chętnych na dofinansowanie. Jak podkreśla burmistrz Rydułtów, w najbliższych trzech latach w ten sposób miasto dofinansuje 600 osób:

Marcin Połomski: My uruchamiamy dodatkowe 200 miejsc w tym roku i podobnie w roku przyszłym i 2023, bo na tym ma polegać ten program ograniczenia emisji, czyli dodatkowe 600 źródeł ciepła chcemy wymienić w ciągu najbliższych 3 lat. Dofinansowanie na tym samym poziomie jak dotychczas było, czyli 4000 złotych do ekologicznych źródeł ciepła, ciepła systemowego, a kotły na węgiel będą miały dofinansowanie w wysokości 3000 złotych.

A cała rozmowa z burmistrzem Rydułtów Marcinem Połomskim do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj