Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Polowy: „Raciborscy radni z uporem maniaka forsują pomysł budowy boiska na terenie OSiR-u”

Facebook Twitter

"Radni z uporem maniaka forsują pomysł budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią na terenie OSiR-u"- mówi prezydent Raciborza, Dariusz Polowy wskazując równocześnie na problemy, jakie rodzi ta inwestycja w proponowanej przez radnych lokalizacji, czyli przy ulicy Zamkowej.

Prezydent proponuje, by boisko powstało przy ulicy Srebrnej. W mieście wciąż trwa dyskusja nad tą inwestycją, a Polowy mówi:

Już czas, aby Racibórz doczekał się boiska ze sztuczną nawierzchnią po ponad 10 latach zapowiedzi.

Budowa na Zamkowej rodzi zbyt wiele problemów:

Dariusz Polowy: Pozyskanie tej działki, byłby to czerwiec, może sierpień tego roku. Miasto musiałoby za to zapłacić w granicach 250 tysięcy złotych. Należałoby dokonać podziału działek, potem zamiana, zmiana planu zagospodarowania przestrzennego. Wchodzimy z przetargiem na wykonanie dokumentacji na ten obiekt, dokumentacja jest wykonana w ciągu dwóch miesięcy, przetarg na wyłonienie wykonawcy tego obiektu, czyli listopad 2022 roku. Przekazanie placu budowy mogłoby się odbyć w lutym 2023 roku i oddanie do użytku we wrześniu 2023 roku.

Dariusz Polowy dodaje, że przy Zamkowej powstałoby boisko treningowe bez możliwości prowadzenia rozgrywek. Podkreśla, że Śląski Związek Piłki Nożnej popiera pomysł, by boisko wybudować przy ulicy Srebrnej: taniej i szybciej, bo obiekt byłby gotowy już jesienią tego roku. Innego zdania jest Komitet Wyborczy Wyborców Michała Fity. Radna Anna Szukalska odpowiada prezydentowi, że pośpiech jest złym doradcą i w przypadku tak poważnej inwestycji jest niewskazany:

Anna Szukalska: Tutaj zabrakło również dialogu i takich szerokich konsultacji, to jest inwestycja, która będzie już wykonana i będzie służyła na lata. Wychodzimy z założenia, że to nie musi być na teraz, na już, gardłowo. Ja rozumiem, że dla prezydenta istotna jest tylko realizacja „dziesiątki Polowego”. Nie w tym rzecz, bo my musimy zrobić inwestycję, która będzie służyła szerszemu kręgowi mieszkańców czy klubów sportowych. Możemy domniemywać, że ma obawy, że być może nie będzie wotum zaufania, że będzie referendum. Tak naprawdę jego działania są ukierunkowane w tą stronę. A my musimy myśleć, żeby ta inwestycja była dobra. (…)

Prezydent Dariusz Polowy zapowiedział, że złoży projekt uchwały zmieniającej budżet, tak by wolne środki w wysokości 2,5 miliona złotych przeznaczyć na budowę boiska przy Srebrnej. Już wiadomo, że radni z Komitetu Wyborców Michała Fity nie będą podejmować decyzji w sprawie tej inwestycji do czasu zakończenia postępowania sprawdzającego prowadzonego przez śledczych, a które dotyczy niedopełnienia obowiązków przez prezydenta w zakresie nadzoru nad spółką Unia Racibórz. Jak ustaliło Radio 90: postępowanie prowadziła raciborska policja pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej. Sprawa została przekazana do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, a stamtąd akta trafiły do Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj