StartWiadomości Wiadomości dnia Wideo

Polowy z kwiatkami od pracowników [WIDEO]

Dariusz Polowy: Kwiatki dostałem, podejrzewam, że od wszystkich pracowników, ale przy tym wręczaniu była kadra kierownicza. Mieliśmy takie krótkie spotkanie, potem przeszedłem się po wszystkich biurach, pomieszczeniach urzędu od osób, które czasami są w cieniu, czyli obsługi aż po tych najwyższych. Jeśli ktoś był obecny, miał okazję spotkać się ze mną twarzą w twarz, ja miałem okazję sie przedstawić. Było tak kurtuazyjnie, bo wiadomo przy takiej ilości pracowników dwie godziny zleciały „jak z bicza strzelił” – i to był taki początek dnia.    

Powiedział Radiu 90 nowo wybrany prezydent Raciborza, Dariusz Polowy. Jaką atmosferę wyczuł wśród pracowników?

Dariusz Polowy: Było w tym więcej kurtuazji, natomiast na mój uśmiech odpowiadano uśmiechem. Nie czułem tego nigdzie, abym był niemile widziany. Myślę, że ta współpraca będzie się dobrze układała. Wiele osób znam od wielu lat z różnych innych relacji pozaurzędowych czy urzędowych, bo przecież zdarzało mi się jako drukarzowi wykonywać usługi dla tej instytucji, więc miałem okazję poznać wiele osób, współpracowaliśmy. Wiedzą mniej więcej, na co mnie stać, nie zawsze byłem idealny.

Dariusz Polowy rozpoczął swoją kadencję od trzech haseł: Komunikacja, Demografia i Inwestycje:

Dariusz Polowy: Będę się starał realizować za radą prezydenta Ferenca z Rzeszowa. Ujął to tak: nic za swoje i tego mam się trzymać. Czyli maksymalne wykorzystanie środków zewnętrznych, na co myślę, że jest dosyć spora szansa. Nie będziemy ukrywać, że takich prezydentów jak ja w Polsce nie ma za dużo. Prezydentów, którzy wygrali z poparciem partii rządzącej lub są z partii rządzącej, więc jest to jakieś małe, aczkolwiek mocne lobby, które będzie mocno zabiegać o wsparcie z instytucji centralnych.

Prawdopodobnie jutro (23.11.) powołani zostaną dwaj wiceprezydenci: Michał Fita i Dominik Konieczny, którzy czekali jeszcze dziś (22.11.) na zarządzenie komisarza wyborczego o wygaśnięciu ich mandatów radnych.

Zobaczcie wideo z konferencji prasowej:

Zostaw komentarz