Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Polowy: Z Polskiego Ładu otrzymaliśmy 31,5 mln złotych na rozbudowę aquaparku H2Ostróg

Facebook Twitter

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy poinformował o jednym z największych w historii miasta dofinansowań. Pieniądze pochodzą z kolejnej edycji Polskiego Ładu i pozwolą praktycznie w całości rozbudować raciborskie H2O, bo całość inwestycji szacowana jest na 35 mln złotych.

Dariusz Polowy: Bardzo zależało mi osobiście na tym, bo nie ukrywam, że czuję się autorem tego pomysłu, aby właśnie to przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie. Kosztowało to wiele zabiegów, ale też wsparcia wielu osób. To, co było w sferze marzeń, zaczyna się dziać. Projekty uzyskują realną obecność wśród nas, a raciborzanie na nią zasługują.

Jak będzie wyglądał raciborski aquapark po rozbudowie?

Dariusz Polowy: Przemyślane zagospodarowanie całego terenu wokół aquaparku w postaci takiej, że są baseny elementem zabawy, ale przede wszystkim duży, zielony teren z leżakami, na których kilka tysięcy ludzi będzie mogło zażywać rekreacji, korzystać z tych przygotowanych dla nich atrakcji.

Część basenów zewnętrznych będzie miała podgrzewaną wodę. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2025 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024