Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Położyli, zerwali i znowu położyli asfalt

Facebook Twitter

Drogowcy w Radlinie, na ulicy Korfantego musieli powtórzyć operację, bo warstwa wiążąca nie była odpowiednio wiążąca. Nieprawidłowości odkryli pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg z Wodzisławia Śląskiego, którzy wspólnie z Miastem Radlin prowadzą te inwestycje.

Mówił Zbigniew Podleśny, zastępca burmistrza Radlina:

Podleśny: Nadzór nad tą inwestycją nakazał wykonawcy usunięcie tej warstwy i położenie innej, już prawidłowo.

Radio 90: Co nie pasowało?

Podleśny: Warstwa wiążąca była nieodpowiedniej konsystencji, była zbyt miękka i nie związała z podbudową i nie gwarantowała odpowiedniej jakości już tej ostatniej trzeciej warstwy asfaltu, który by ją przykrył. Stąd efekt prawidłowo prowadzonego nadzoru nad tą inwestycją.

Prace powinny zakończyć się do końca listopada. Asfalt wymieniany jest tylko w części ulicy Korfantego, od skrzyżowania z ulicą Rybnicką do przejazdu kolejowego:

Daliśmy tutaj z powiatem priorytet temu odcinkowi, ponieważ tam ze względu na ciężki transport i na to, że samochody ciężarowe  czasem, nawet u upale muszą się tam zatrzymać i czekać na przejazd pociągu, bardzo mocno była tam nawierzchnia zdeformowana, stąd ten odcinek był pierwszy, a poza tym ten odcinek jest najtrudniejszy pod względem organizacji ruchu. (…)

Przy okazji prac drogowych wymieniono chodniki, krawężniki, oraz instalację wodociągową i gazową.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022