Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Polska Grupa Górnicza przygotowuje się do akcji szczepienia pracowników

Facebook Twitter

Mysłowice, Bieruń, Ruda Śląska, Rydułtowy i Radlin - w tych miejscowościach będą szczepieni pracownicy Polskiej Grupy Górniczej, gdy tylko ruszy program szczepień w zakładach pracy. Gotowy jest już system elektronicznej obsługi szczepień i szczegółowy harmonogram zapisów.

fot.pixabay.com

Zatrudniająca blisko 40 tys. osób Polska Grupa Górnicza była jednym z pierwszych pracodawców, którzy zgłosili akces do rządowego projektu szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy, gdzie chęć zaszczepienia wyrazi co najmniej 500 osób. W PGG – jak zakłada spółka – taka liczba pracowników ma być szczepiona każdego dnia w każdej z pięciu wybranych lokalizacji.

Podmiotem, który wykona szczepienia w PGG, będzie Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach, z którym firma ustala obecnie szczegóły techniczne, związane m.in. z wymianą informacji elektronicznych między spółką a Narodowym Funduszem Zdrowia.

Tomasz Głogowski: Informatycy naszej spółki zmodyfikowani już internetowy portal pracownika i PGG S.A. jest gotowa do rozpoczęcia zapisów chętnych do szczepień. Portal umożliwi też łatwe wypełnianie dokumentów niezbędnych przy szczepieniu, a system elektronicznej obsługi szczepień pozwoli na sprawny przepływ danych i kontrolowanie całego procesu.

– informuje Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG.
Pięć punktów w miejscowościach, w których odbywać się będą szczepienia, ma gwarantować łatwą dostępność dla wszystkich pracowników.

Tomasz Głogowski: W każdym z tych punktów pracować będzie cztery-pięć zespołów medycznych z dzienną możliwością zaszczepienia około 500 pracowników. Spółka przygotowała też szczegółowy harmonogram szczepienia pracowników, który ruszy natychmiast po zatwierdzeniu przepisów o szczepieniach w zakładach pracy. Harmonogram przewiduje, że pierwsze dawki szczepionki podawane zostaną siódmego dnia od uruchomienia procesu zapisów w portalu pracownika i pracownik otrzyma między innymi SMS z terminem podania pierwszej dawki.

Z informacji ogłoszonych przez przedstawicieli rządu w miniony poniedziałek wynika, że pilotażowe szczepienia w największych spółkach będą mogły rozpocząć się w połowie maja – po podpisaniu stosownych umów i w miarę napływu do Polski szczepionek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021