Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Polska w czerwonej strefie. Co o nowych obostrzeniach sądzą Polacy i Czesi? [SONDA]

Facebook Twitter

Zamknięte restauracje, nauka zdalna, zakaz spotykania się w grupach powyżej pięciu osób. To tylko część nowych obostrzeń, które dzisiaj (23.10.) ogłosił premier Mateusz Morawicki. Od soboty (24.10.) cała Polska wchodzi w strefę czerwoną. W takiej od ubiegłego tygodnia jest też m.in powiat cieszyński.

Nasz reporter Jan Bacza był w Cieszynie, pytał o zdanie na ten temat, zarówno Polaków jak i Czechów, gdzie przypomnijmy podobne zakazy funkcjonują od dwóch dni.

Radio 90: Od jutra cała Polska jest w czerwonej strefie, co pani myśli o tych ograniczeniach?

Ludziom będzie ciężko. Ja myślę, że może nie powinni zamykać restauracji i tak ludzie chodzą w maskach. Będzie ciężko, dopiero co ludzie się pozbierali. Czy rząd w ogóle jest gotowy im pomóc? Niektórzy ludzie z tego żyją. (..)Ja nie wiem, bo ta pandemia na początku września była znikoma, a teraz to rośnie w astronomicznym tempie. Trzeba uważać, bo co innego zrobimy. Musimy się jakoś dostosować.

Radio 90: U Was w Republice Czeskiej od kilku dni są takie obostrzenia.

U nas już 2 dni trwają takie obostrzenia. U nas jest zamknięte właściwie wszystko oprócz sklepów spożywczych, elektronicznych i aptek.

Radio 90: Czy jest mniejszy ruch na mieście?

Nie zdążyłam zauważyć, bo pracuje z domu, ale chyba tak. Zdaje się, że w porównaniu z wiosenną falą jest trochę inaczej. Ja myślę, że w tej sytuacji to jest dobra decyzja, trzeba coś z tym zrobić. Myślę, że dla ludzi to wielki szok nie będzie, bo są już przyzwyczajeni przez tą wiosenną epidemię.(…)Zamknięte są sklepy odzieżowe, urzędy pracują dwa dni w tygodniu, restauracje wydają jedzenie na wynos.

Radio 90: Premier właśnie ogłosił informacje, że od jutra Polska jest w czerwonej strefie. Co pan myśli o tych nowych obostrzeniach?

Na wiosnę były jakie były, teraz to już jest pozamiatane. Myślę, że są one przesadzone. Wszyscy jesteśmy ostrożni. Kolejne zamrożenie gospodarki będzie dla nas katastrofą. Jestem z tych osób. które uważają, że wirus jest, ale nie jest on tak groźny jak by się to wydawało.

A Wy co sądzicie na temat nowych obostrzeń? Dajcie znać!

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj