Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. WCK zaprasza na rodzinne warsztaty

Facebook Twitter

O tym, że czas spędzony w rodzinie jest wartością samą w sobie, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale o tym, że chwile z bliskimi można ukierunkować na zajęcia ciekawe, pożyteczne i rozwijające przekonacie się z Wodzisławskim Centrum Kultury już w niedzielę (30.01.). W tym dniu odbędą się dwugodzinne rodzinne warsztaty pn. „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.

Początek warsztatów, które składać się będą z części teoretycznej i praktycznej, zaplanowany został na godzinę 14.00. Główne zagadnienia koncertować się będą wokół skrzydlatych przyjaciół – ptaków, dla których okres zimowych chłodów bywa wyzwaniem. Jak my możemy im pomóc przetrwać tych kilka wymagających miesięcy? Swoim bogatym doświadczeniem w tym zakresie podzielą się pracownicy Arboretum Bramy Morawskiej z Raciborza. Oto jak rzecz rysuje się w szczegółach. Podczas warsztatów odpowiemy sobie na pytanie, co jedzą ptaki i jak właściwie dokarmiać je w czasie zimy. Ale nie tylko. Dowiemy się jak rozpoznawać gatunki ptaków najczęściej odwiedzających karmniki w miastach. Rodzinne ekipy będą mogły połączyć siły, zdolności manualne i kunszt projektowania, by wykonać karmiki z recyclingu, a także „kule” tłuszczowe dla ptaków. Niezbędne ku temu materiały zapewniają organizatorzy zajęć. Co więcej, po warsztatach będziemy dokładnie wiedzieć jak można przystosować swój ogród tak, by kolejną zimą stał się schronieniem i „domem” dla wielu gatunków zwierząt.

Zapisy na rodzinne warsztaty przyjmowane są do 24 stycznia.  Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych i uzależniona od bieżącej sytuacji epidemiologicznej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022