Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fotorelacja i pomeczowe wypowiedzi JKH GKS Jastrzębie – Wicemistrzów Polski

Facebook Twitter

Na świąteczne, niedzielne przedpołudnie przygotowaliśmy relację z ostatniego finałowego spotkania zawodników JKH GKS Jastrzębie z Cracovią w walce o złoty medal Mistrzostw Polski. To był historyczny moment dla klubu, który w ostatniej rozgrywce uległ przeciwnikowi i zdobył srebro.

W decydującym meczu finałowej rywalizacji przeciwko Cracovii, JKH GKS przegrał na własnym lodzie 2:6. Wynik nie oddaje jednak wydarzeń na lodzie. Oba zespoły toczyły wyrównane spotkanie. Po pierwszej tercji 1:0 prowadzili goście, w drugiej oba zespoły strzeliły po jednym golu – bramkę dla GKS-u zdobył Miroslav Zatko, dopiero trzecią osłonę meczu Cracovia wygrała 3:1 i zdobyła złote medale Mistrzostw Polski.

To nasz ogromy sukces – mówił po meczu napastnik „pasów”, wychowanek jastrzębskiego klubu hokejowego, Leszek Laszkiewicz:

Niepocieszony po meczu był napastnik jastrzębskiego zespołu Mateusz Danieluk. Co, jego zdaniem, zdecydowało o porażce?

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, byliśmy skoncentrowani, chcieliśmy wygrać, ale dziś się nie udało – dodaje obrońca JKH GKS-u, Adrian Labryga:

Goście byli dziś od nas lepsi – dodaje napastnik JKH GKS-u Jastrzębie, Błażej Salamon:

Jesteśmy bardzo zawiedzeni –  stwierdził lider jastrzębskiej drużyny, Richard Kral:

tłumaczenie: Sukcesem było by zwycięstwo w finale, srebro nie jest dla mnie sukcesem. Jestem zawiedziony tym, że nie wygraliśmy. Zrobiliśmy błędy, których w finale nie powinno się zrobić. Decydujące były występy bramkarzy – Radziszewski bronił świetnie, Kosowskiemu dziś to nie wyszło najlepiej. Druga sprawa, że nie dopisało nam dzisiaj szczęście, trafiliśmy kilka razy w słupek czy poprzeczkę, a Cracovia kontrowała i zdobywała gole. Chyba ten tytuł bą sądzony drużynie z Krakowa.

Dodajmy, że srebro dla JKH GKS-u Jastrzębie to pierwszy medal w historii jastrzębskiego hokeja i największy sukces klubu, który w tym sezonie wywalczył także Puchar Polski. Na meczu w Jastrzębiu był Robert Krzyżaniak.

Dodajmy, że w najbliższy wtorek (2.04.) porannym gościem Radia 90 będzie wiceprezes JKH GKS-u, Andrzej Frysztacki. Początek rozmowy tuż po godzinie 8.00.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 2:6 (0:1, 1:2, 1:3).

Bramki:

  • 0:1 Artur Zieliński (11)
  • 1:1 Miroslav Zatko (34)
  • 1:2 Leszek Laszkiewicz (35)
  • 1:3 Leszek Laszkiewicz (40)
  • 2:3 Richard Kral (41)
  • 2:4 Michał Piotrowski (58)
  • 2:5 Leszek Laszkiewicz (59)
  • 2:6 Michał Piotrowski (60)

Kary: JKH – 6 minut, Cracovia – 14 minut Widzów: 2500.

Stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 4-3 dla Cracovii, która wywalczyła 10. w historii tytuł mistrza Polski.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024