Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomoc dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej

Facebook Twitter

Już ponad 100 osób na Śląsku skorzystało z pomocy jaką zaoferowało podopiecznym Domów Pomocy Społecznej Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.  Mieszkańcy DPS-ów, którzy zakończyli pobyt w szpitalu między innymi z powodu planowanych zabiegów czy leczenia urazów, są przewożeni do Miejsc Czasowego Pobytu. Tam w komfortowych warunkach mogą spędzić czas potrzebny do zdiagnozowania potencjalnego zakażenia koronawirusem.

fot. maxlkt \ pixabay.com

Pierwszy tego typu ośrodek działa w województwie śląskim, w Porąbce u podnóża Góry Żar. Kto trafia do ośrodka – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej:

Najczęściej są to seniorzy, ale i osoby z niepełnosprawnościami, którzy po leczeniu w szpitalu, mogą w komfortowych warunkach spędzić czas potrzebny do zdiagnozowania potencjalnego zagrożenia koronawirusem. Każda osoba, która zostanie skierowana do Miejsca Czasowego Pobytu, spędza w nim co najmniej 2 tygodnie, jest 3 razy poddawana testom na obecność koronawirusa. Z pobytu w ośrodku skorzystało już ponad 100 osób.

Program jest współfinansowany z funduszy unijnych. Miejsca Czasowego Pobytu powstały w ramach projektu „Śląskie kadry DPS vs. COVID-19” realizowanego dzięki dofinansowaniu z Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Wartość całego projektu wynosi niemal 30 milionów złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj