Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Pszowa

Facebook Twitter

Pomoc dla poszkodowanych w wyniku ulewy, mieszkańców Pszowa. Po wtorkowej (18.08.) burzy można ubiegać się o pieniądze z budżetu państwa. 14 zastępów straży pożarnej walczyło z ogromną nawałnicą jaka przeszła przez miasto. Największe straty odnotowano wzdłuż ul. Pszowskiej i ul. Karola Miarki.

W sprzątaniu pomagali także pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Pomoc udzielana jest na wniosek osoby poszkodowanej. Kwota nie może przekroczyć wysokości szkód wyrządzonych przez nawałnicę. O wysokości wsparcia decyduje wywiad środowiskowy przeprowadzony przez pracownika Ośrodka Pomocy. Pomoc może być przyznana osobom lub rodzinom, które nie są w stanie naprawić powstałych szkód we własnym zakresie.

Zobacz naszą relację live z Pszowa:

Gwałtowna burza z ulewnym deszczem trwała zaledwie kwadrans. Jednak to wystarczyło, by kompletnie zalana został fragment ul. Pszowskiej. Strażacy jeszcze przez wiele godzin pompowali wodę, która dostała się do piwnic i zalała samochody.

Pomoc finansowa dla mieszkańców

Mieszkańcy poszkodowani w wyniku nawałnicy mogą ubiegać się o przyznanie pomocy finansowej z budżetu państwa dla osób lub rodzin poszkodowanych w wyniku katastrof naturalnych, zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej.

Pomoc udzielana jest na wniosek osoby poszkodowanej. Kwota nie może przekroczyć wysokości szkód wyrządzonych przez nawałnicę. O jej wysokości wsparcia decyduje wywiad środowiskowy przeprowadzony przez pracownika Ośrodka Pomocy. Pomoc może być przyznana osobom lub rodzinom, które nie są w stanie naprawić powstałych szkód we własnym zakresie.

Podstawa prawna

Pomoc przydzielana jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na podstawie rozporządzenia z dnia 25 maja 2018 r. (w załączniku). W postępowaniu o przyznanie świadczeń mają zastosowanie przepisy ustawy o pomocy społecznej.
Więcej informacji

Szersze informacje dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pszowie, tel. 32 455 75 86 lub 32 7291 046 oraz elektronicznie na adres ops@pszow.pl

Informacji o udzieleniu innej formy pomocy można uzyskać w Urzędzie Miasta Pszów pod nr 32 455 95 51.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj