Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomoc dla przedsiębiorców poszkodowanych po ostatnich ulewach

Facebook Twitter

Jest pomoc dla przedsiębiorców, którzy liczą straty po ulewnych deszczach i podtopieniach, które przeszły nad regionem.

Pomoc dla przedsiębiorców

Wsparcie dla przedsiębiorców poszkodowanych w ostatniej ulewie. Chodzi o firmy z terenu Cieszyna, Bielska-Białej oraz okolic, którzy ponieśli straty z powodu podtopień. Można starać się o rozłożenie podatku na raty lub o odroczeniu terminu jego zapłaty. „Skarbówka” uruchomiła specjalną, tymczasową infolinię:

Katarzyna Klos:  Podatnicy mogą wnioskować o rozłożenie na raty należności podatkowych,  umorzenie zaległości podatkowej,  odroczenie terminu zapłaty należności podatkowych. We wniosku należy opisać swoją sytuację i uzasadnić potrzebę otrzymania ulgi. Ocena zasadności udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych przeprowadzona będzie odrębnie w każdej sprawie przez organ podatkowy z uwzględnieniem ważnego interesu podatnika lub interesu publicznego. Wnioski można również złożyć bez wychodzenia z domu poprzez stronę https://www.biznes.gov.pl/pl lub przez konto w Urzędzie Skarbowym.

– mówi Katarzyna Klos z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. Infolinia będzie czynna od 5 do 19 czerwca 2024 r. w godz. 8:00-15:00.

Jak uzyskać ulgę?

Na podstawie art. 67a Ordynacji podatkowej podatnicy mogą wnioskować o:

  • rozłożenie na raty należności podatkowych (wniosek RAT-Z),
  • umorzenie zaległości podatkowej (wniosek UZ-M),
  • odroczenie terminu zapłaty należności podatkowych (wniosek TER-Z).

We wniosku należy opisać swoją sytuację i uzasadnić potrzebę otrzymania ulgi. Ocena zasadności udzielenia ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych przeprowadzana będzie odrębnie w każdej sprawie przez organ podatkowy, z uwzględnieniem ważnego interesu podatnika lub interesu publicznego.

Wnioski można również złożyć bez wychodzenia z domu poprzez stronę biznes.gov.pl lub przez konto w e-Urzędzie Skarbowym.

W przypadku ulg, które stanowią pomoc de minimis, łączna wartość pomocy dla jednego beneficjenta nie może przekroczyć równowartości 300 tys. euro (w ciągu 3 lat).

Infolinia

W ramach specjalnie uruchomionego numeru 33 499 80 73 przedsiębiorcy będą mogli otrzymać niezbędne informacje na temat dostępnych rozwiązań w związku z zaistniałą sytuacją. Infolinia będzie czynna od 5 do 19 czerwca 2024 r. w godz. 8:00-15:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024