Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomoc dla sióstr z Żor: „To była spontaniczna akcja”

Facebook Twitter

"To była spontaniczna akcja"- mówią policjanci z Żor, którzy wzruszeni sytuacją dwóch dziewczynek zebrali dla nich prezenty. To była świąteczna niespodzianka, choć od świąt minęło już dużo czasu.

Kilka dni temu dzielnicowi – mł. asp. . Witold Lisiak i mł. asp. Mariusz Małek podczas służby odwiedzili jedną z rodzin w swoim rejonie. Z powodu trudności, z jakimi mierzą się aktualnie rodzice dzieci, nie dostały one żadnych prezentów świątecznych. Nie odwiedził ich Mikołaj, a pod choinką świeciło przysłowiową pustką.

Mimo, że od świąt minął już jakiś czas, dzieci bardzo przeżywały ten bolesny dla nich moment. Smutek na ich twarzach, gdy opowiadały policjantom swoją historię był tak przejmujący, że już tego samego dnia mundurowi rozpoczęli zbiórkę słodyczy…

– piszą policjanci na swej stronie. Poruszająca historia trafiła do koleżanki jednego z dzielnicowych, a ta przygotowała zbiórkę, w którą zaangażowali się nie tylko mieszkańcy Żor, ale i innych, ościennych miast. Przez weekend znajomi stróżów prawa, w tym między innymi: pracownicy oświaty, samorządu, ratownicy medyczni i ich pociechy przekazali ogrom podarunków, które wczoraj (13.01.) dzielnicowi ofiarowali w ich imieniu dzieciom.

W paczkach znalazły się zabawki, bajecznie kolorowa pościel, artykuły szkolne, bajki i kolorowanki. Dziewczynki otrzymały również kosmetyki oraz biżuterię dla dzieci, słodycze, akcesoria do włosów, gry planszowe, odzież, a także bon na zakupy, czy pluszaki i sportowe gadżety.

Z całego serca dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy otworzyli swoje serca i wspólnie z nami przywrócili uśmiech na twarzy tych dzieci. To dzięki Wam rodzeństwo dzisiaj jest szczęśliwe, a my po raz kolejny śmiało możemy ogłosić, że warto pomagać!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj