Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pomoc dla szpitala, pomoc dla sióstr Boromeuszek z Cieszyna. Zza krat

Facebook Twitter

Kolejne maseczki uszyte przez więźniów w Zakładzie Karnym w Cieszynie trafiły do potrzebujących. Funkcjonariusze Służby Więziennej Szpitalowi Śląskiemu w Cieszynie przekazali 700 szt. maseczek, kolejnych 400 trafiło do Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego Sióstr Boromeuszek z Cieszyna. Oba zakłady sąsiadują ze sobą.

fot. por. T.Głasek/ Zakład Karny w Cieszynie

Po otrzymaniu informacji o potrzebie pomocy dla „Boromeuszek”, natychmiast uruchomiliśmy zbiórkę charytatywną, żeby kupić dla sióstr środki ochronne. W związku z pilnym apelem, do szycia maseczek zmotywowano również dodatkowych osadzonych.

– informuje Tomasz Głasek, rzecznik Dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie.

Zakład Opiekuńczo- Leczniczy to niepubliczny zakład opieki zdrowotnej świadczący usługi pielęgnacyjne i opiekuńcze dla osób obłożnie i przewlekle chorych, wymagających całodobowej opieki oraz pielęgnacji i kontynuacji leczenia. Nagła potrzeba pomocy wynikła w związku z objęciem ośrodka kwarantanną po zdiagnozowaniu u jednego z pracowników ZOL zakażenia koronawirusem. Do zakładu trafiły maseczki oraz rękawiczki jednorazowe.

fot. por. T.Głasek/ Zakład Karny w Cieszynie

Szycie maseczek w zakładach karnych obywa się w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj