Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomoc dla uchodźców w Pszowie. Zbiórka prowadzona będzie w szkołach i przedszkolach oraz w OSP

Facebook Twitter

W Pszowie władze miasta spotkały się z przedstawicielami jednostek miejskich i oświatowych, straży pożarnych i proboszczami parafii. Ustalono, że zbiórka na rzecz potrzebujących prowadzona będzie w szkołach i przedszkolach oraz w OSP Krzyżkowice. Potem będzie przekazywana do składnicy w Lublińcu, która jest głównym punktem zbiorczym dla województwa śląskiego.

Pierwsi goście z Ukrainy już dojechali do Pszowa, kolejni są w drodze. Urząd Miejski przygotował dla nich miejsca w Gościńcu Pszowskim. Punkt Konsultacyjny dla uchodźców został zorganizowany w bibliotece i Miejskim Ośrodku Kultury.

Produkty można dostarczać codziennie do godziny 9.00 do wszystkich jednostek oświatowych w Pszowie (przedszkola i szkoły) oraz do OSP w Krzyżkowicach codziennie między 18.00 a 19.30. Następnie dary będą przekazane przez gminę do starostwa powiatowego, a potem dostarczane przez służby wojewody śląskiego do składnicy w Lublińcu skąd zostaną rozdysponowane zgodnie z potrzebami na Ukrainę. Przekazywane rzeczy powinny być nowe i najlepiej oryginalnie zapakowane.

Jeśli chcesz przyjąć gości wystarczy jak zgłosisz ten fakt za pośrednictwem ankiety -> KLIKNIJ TUTAJ.

Jeśli gościsz u siebie ukraińskich uchodźców możesz zgłosić ten fakt telefonicznie lub mailowo do Urzędu Miejskiego. Podaj ilość osób, ich płeć, wiek, potrzeby. Dzięki takiemu zgłoszeniu osoby goszczące uchodźców mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony miasta.

Koordynatorem ds. zakwaterowania jest Andrzej Obuchowski:

Jeśli chcesz wesprzeć rodziny goszczące Ukraińców możesz wpłacić pieniądze: na konto Parafii pw. NNMP w Pszowie (GETIN BANK : 48 1560 1094 0000 9340 0000 7195 w tytule „Pomoc dla Ukrainy”

Ankieta pomocowa mieszkańców

Link do ankiety ->KLIKNIJ TUTAJ

Punkt konsultacyjny dla Ukraińców

Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury (ul. Traugutta 2) będą miejscem, w którym zarówno wy, jak i wasi goście z Ukrainy, znajdziecie odpowiedzi na nurtujące was pytania.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj