Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomoc mundurowego i streetworkera. Bezdomny zyskał schronienie [FOTO]

Facebook Twitter

Nie bądźmy obojętni, reagujmy. Kolejny raz tej zimy przypomina policja i podaje przykład z Rybnika, że warto pomagać. Mundurowi oraz streetworker z Ośrodka Pomocy Społecznej dotarli do bezdomnego mężczyzny, który od dłuższego czasu mieszkał w namiocie. Dzięki wspólnym staraniom 67-latek został przewieziony do schroniska.

Policjanci doskonale wiedzą, że to szczególnie trudny i ciężki okres dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Osoby te często są zdani tylko na siebie i szukają schronienia, gdziekolwiek się da. W okresie zimowym asp. Angelika Strzebińczyk wraz z sierż. Kamilem Kazkiem każdego dnia sprawdzają pustostany, dworce, ogródki działkowe, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Taką właśnie kontrolę przeprowadzili z Dariuszem Piotrowskim – streetworkerem z Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku. Dzięki ich wspólnej i systematycznej pracy 67-letni mężczyzna, który od dłuższego czasu mieszkał w namiocie, został przewieziony do Schroniska w Przegędzy.

Policjanci reagują na każde zgłoszenie i niejednokrotnie to właśnie jeden telefon może zadecydować o życiu drugiego człowieka. Przypominamy o możliwości skorzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedno kliknięcie „osoba bezdomna wymagająca pomocy” może uratować ludzkie życie. Informacje na temat placówek zajmujących się pomocą osobom bezdomnym, można uzyskać, dzwoniąc pod bezpłatny, czynny całą dobę numer 987.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj