Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomoc psychologiczna dla uchodźczyń z Ukrainy

Facebook Twitter

Tutaj znajdą pomoc. Ulica Białych 7 w Rybniku to adres siedziby Rybnickiej Rady Kobiet i tu dzieje się naprawdę wiele z myślą o uchodźcach z Ukrainy, którzy już od ponad roku mieszkają i pracują w naszym regionie, bo tu znaleźli schronienie przed toczącą się w ich kraju wojną.

pomoc
Rybnicka Raka Kobiet od początku wojny na Ukrainie pomaga. Tam i na miejscu w Rybniku

Pomoc dla kobiet, które uciekły z Ukrainy przed wojną

Cztery razy w tygodniu dyżuruje tu psycholog, która wspiera Ukrainki mieszkające w naszym regionie. To też obywatelka Ukrainy, która ma za sobą kilkunastoletnią praktykę. Porady są udzielane zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, od 12.00 do 14.00. Całkowicie za darmo.

W punkcie pomocy psychologicznej można liczyć na wsparcie m.in. kiedy ktoś nie radzi sobie z codziennymi problemami, z chorobą dziecka czy śmiercią kogoś bliskiego, z rozłąką, jaką wymusiła wojna. Ale też kobiety zgłaszają się po porady, kiedy doświadczyły przemocy, czy są w trakcie rozwodu.

Wsparcie jest potrzebne też wielu dzieciom, które w wyniku rosyjskiej agresji straciły poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie,  pojawiły się problemy. Na wizytę z psychologiem trzeba się umówić, numer telefonu mamy w naszym portalu. Dodam, że Rybnicka  Rada Kobiet ma w planach uruchomienie centrum pomocy kobietom, gdzie wsparcie będzie udzielane kompleksowo także Polkom, tu też będzie można liczyć na porady z zakresu prawa czy psychologii.

Numer do psychologa: 791 188 299

pomoc

Rybnicka Rada Kobiet

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj