Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomoc z „Korfantego” trafiła do szpitala

Facebook Twitter

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego zorganizowali zbiórkę na rzecz pacjentów jastrzębskiego szpitala, chorych na COVID-19. Okazali również wsparcie dla medyków opiekujących się pacjentami.

W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzono zbiórkę wody mineralnej oraz artykułów higienicznych dla pacjentów oddziału covidowego jastrzębskiego szpitala. Akcja została przeprowadzona z uwagi na to, że często osoby zmagające się z koronawirusem są w trybie nagłym zabierane z domów z powodu groźnego pogorszenia się ich stanu zdrowia i nie ma możliwości spakowania niezbędnych rzeczy.
W poniedziałek uczniowie „Korfantego” dostarczyli najpotrzebniejsze rzeczy dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Inicjatorką zbiórki była Wiktoria Nadrowska, uczennica klasy II Szkoły Branżowej. Jej pomysł spodobał się społeczności szkolnej, która chętnie włączyła się w przedsięwzięcie.

Jestem niezmiernie wdzięczny, że młodzież sama się zorganizowała i postanowiła wesprzeć naszych pacjentów. Takie gesty cieszą, ale z to właśnie z nich składa się nasze życie. Warto okazywać sobie nawzajem wsparcie w tych niełatwych czasach

– mówił zastępca dyrektora do spraw lecznictwa dr n. med. Józef Danek.

Dyrektor ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego Ewa Mentel podkreśla, że młodzież chętnie włącza się w akcje charytatywne, pomoc drugiemu człowiekowi.

Szczególnie teraz, w czasie pandemii ważne jest to, aby wzajemnie okazywać sobie wsparcie. Medycy jastrzębskiego szpitala znajdują się na pierwszej linii walki z koroanwirusem i uczniowie chcą im okazać szacunek i wsparcie za ich ciężką, ofiarną pracę. Nasza szkoła, a dokładnie klasa rehabilitacyjno-medyczna współpracuje ze szpitalem, tym bardziej więc chcieliśmy przekazać personelowi słowa podziękowania za ich służbę

– mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel. Uczniowie Technikum Gastronomicznego przygotowali słodką niespodziankę dla jastrzębskich medyków – własnoręcznie upieczone ciasteczka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj