Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomoc z regionu dociera na Ukrainę. Dary z Czernicy i Jastrzębia trafiły do potrzebujących [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Nie zatrzymuje się pomoc płynąca z naszego regionu. Trafia nie tylko do ogólnopolskich magazynów, także mniejsze konwoje, zawożą dary bezpośrednio do ukraińskich miast. Odbywa się to często z narażeniem zdrowia i życia osób, które w tych transportach jadą.

fot FB/Jastrzębie-Zdrój

Do Borszczowa na Ukrainie dotarł konwój z Jastrzębia-Zdroju. To miasto partnerskie, leżące na zachodzie Ukrainy w obwodzie tarnopolskim. Transport wyruszył w piątek 4 marca, w sobotę dotarł na miejsce. Do Borszczowa zawieziono między innymi agregat prądotwórczy, który zapewni funkcjonowanie obiektów miejskich, śpiwory, środki higieniczne, lekarstwa.

Tymczasem konwój ze Stowarzyszenia Działań Lokalnych Spichlerz z Czernicy zawiózł dary do Żytomierza na Ukrainie. Dwa busy wyjechały w czwartek (03.03.) w nocy, w sobotę (05.03.) dotarły na miejsce, dziś (06.03.) wracają do kraju. Kolejki do granicy, jak piszą, mają 4,5 kilometra, w nocy pokonali zaledwie 2 kilometry. Jak piszą na swoim FB

To był trudny czas. Przeładunki trwały bardzo długo. Na granicy były problemy z przejściem. Po rozmowach ze strażnikami, udało się ją w końcu przekroczyć. Nasi kierowcy złapali gumę pod Lwowem… Widoki straszne – głównie uciekająca ludność. Wyją alarmy bombowe i miasto jest pogrążone w całkowitej ciemności.

Stowarzyszenie Spichlerz z Czernicy zapowiada kolejny konwój. W Ośrodku Kultury Zameczek znów zbierane są leki, bandaże, baterie, latarki, krótkofalówki, jedzenie z długą datą przydatności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj