Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomyłka w laboratorium w Zabrzu. Chaos w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Znaczna część wyników pobrana od personelu i pacjentów jastrzębskiego szpitala okazała się negatywna i nie mają oni stwierdzonego zakażenia koronawirusem- dowiedział się nasz reporter. W Radio 90 od wczoraj (19.04.) informowaliśmy o 22 potwierdzonych przypadkach.

Pierwsze testy były robione w laboratorium w Zabrzu. I tam miało dojść do pomyłki. Dlatego podjęto decyzję o przeprowadzeniu drugich badań w gliwickim laboratorium. Tam zdecydowana większość testów wyszła ujemna.

Ciągle jednak nie wiadomo, ile przypadków koronawirusa jest w szpitalu i kto i na jakiej podstawie podjął decyzję o powtórnym badaniu. Wydaje się najsensowniejsze przeprowadzenie trzecich badań, które by definitywnie określiły liczbę chorych. Jak na razie personel szpitala nie wie, jak ma dalej wyglądać praca. Wiadomo, że próbki pobierano z oddziału nefrologii neurologii i oiomu. Placówka wstrzymała przyjęcia- nikogo z niej nie wywożono- na dziś hospitalizowanych jest tam 156 pacjentów. W jastrzębskim szpitalu pracuje 1100 osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj