Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na czerwcowy weekend: Wracamy do Arboretum Bramy Morawskiej

Facebook Twitter

Arboretum Bramy Morawskiej odwiedzamy w różnych porach roku, bo zawsze jest tam klimatycznie i wyjątkowo. W pierwszych dniach czerwca znów tam wracamy, bo są tacy, którzy uważają, że właśnie teraz jest tam najładniej.

Arboretum powstało w 2000 roku na terenie Lasu Komunalnego „Obora”. Teren Arboretum zajmuje 162ha, znajduje się na wschodnim stoku doliny Odry, po którym spływają trzy potoki. Różnorodność ukształtowania powierzchni i siedlisk (od boru do łęgu) oraz wpływ Bramy Morawskiej na klimat spowodowały naturalne bogactwo gatunków roślin.

– czytamy na stronie arboretum, które przygotowuje różne atrakcje, w maju odbył się pierwszy w historii koncert w „Zaczarowanym Ogrodzie”,  ma ich być więcej, bo zapowiedziano cały cykl.

Dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci powstaje Leśny Kącik Malucha – miejsce zabaw sensorycznych dla najmłodszych dzieci, które jest budowane z tegorocznej Inicjatywy Lokalnej Miasta Racibórz.

Trwają też prace przy schronie przeciwlotniczym z czasów II wojny światowej.

Jego odrestaurowaniem tak, byście mogli go zobaczyć i zagospodarowaniem całego zakątka wokół zajmuje się od jakiegoś czasu raciborskie Stowarzyszenie Odra 1945. Obecnie udało się zakończyć prace przy schronie i przetransportować do Arboretum tzw. kochbunkier.

Polecamy galerię zdjęć, na których widać jak wszystko kwitnie i w arboretum jest bardzo kolorowo.

Taki wiosenny klimat i dobre miejsce na spacer z dziećmi. Tam są różne przyrządy do ćwiczeń, więc dzieci mogą się wyszaleć. Polecamy.

Arboretum jest czynne przez cały rok, od zmierzchu do świtu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj