Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Baszta rycerska w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Facebook Twitter

Wodzisławska baszta rycerska to skarb tej ziemi. Znajduje się w najstarszej części Wodzisławia, na starym grodzisku, kiedyś był tu zameczek myśliwski. Baszta to jedyna część zachowana po dawnym obiekcie. Warto tu przyjechać, zobaczyć tę atrakcję turystyczną oraz wybrać się na spacer po tutejszych lasach.

Baszta otwarta jest dla zwiedzających od lipca 2021 roku. Znajdziemy ją przy ul. Grodzisko, jest specjalny parking, a dojście z parkingu zajmuje zaledwie chwilę. Jest włączona do szlaku wież i platform turystycznych w Euroregionie Silesia „Silesianka”.

Edward Brauns, ówczesny właściciel miasta na przełomie lat 1867-68 postanowił wznieść w leśnych terenach Grodziska zameczek myśliwski przypominający stare założenie zamkowe. Po śmierci fundatora w 1881 roku obiekt stopniowo popadał w ruinę, a po pewnym czasie zabudowa, która przyległa do wieży uległa całkowitemu zniszczeniu.

– czytamy na stronie Urzędu Miasta Wodzisława Śląskiego.

Wieżę można zwiedzać, prowadzą na nią metalowe schody, nad nimi wiszą plakaty informacyjne, na których opisana jest historia miejsca. A na górze czekają nas widoki na okoliczne lasy oraz na panoramę miasta. Przed wieżą znajdują się tablice informacyjne.

Warto wybrać się stąd na spacer np. nad Balaton.

Balaton

Zobacz więcej zdjęć:

Czytaj także

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj