Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Industriada, czyli Śląskie Święto Techniki. Co warto zwiedzić w naszym regionie?

Facebook Twitter

Już w sobotę 3 września na terenie województwa śląskiego odbędzie się kolejna edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki. Industriada 2022 to setki wydarzeń. Co się dzieje w naszym regionie? Sprawdź!

Jastrzębie-Zdrój

Śląska biesiada, wycieczki „ogórkiem”, turniej skata, wystawy i pokazy, seans kronik filmowych, zlot zabytkowych samochodów, bitwa kulinarna Remigiusza Rączki z kuchnią molekularną, teatr ognia… i wiele więcej.

Pszów

Tu zaplanowane są wystawy obrazów, grafik, kufli oraz projekcja filmu „Anna oczami młodych”.

Cieszyn

Tu w programie m.in. w Browarze Cieszyńskim pokaz „Jak powstaje piwo”, zwiedzanie browaru z przewodnikiem, a w Muzeum Drukarstwa spotkanie „Po szychcie. Czas na fajrant!”

Czerwionka-Leszczyny

Tutaj cały wachlarz atrakcji na terenie Zabytkowego Osiedla Familoków, m.in. zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty kreatywne, piknik, fotobudka, animacje dla dzieci, koncerty, pokaz laserów.

Pszczyna

W Muzeum Prasy Śląskiej wydarzenia zaczynają się od 12:00. W programie znajdziecie fabularyzowane zwiedzanie, piknik, pokaz naukowy, koncert i spektakl Teatru Ognia.

Rudy

Tu oczywiście wydarzenia odbywają się na terenie Stacji Kolei Wąskotorowej. Przejedziemy się kolejką, tu również odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem oraz pokaz multimedialny.

Rybnik

Wydarzenia w Zabytkowej Kopalni Ignacy zaczynają się o 12:00. Kopalnię można zwiedzić bez przewodnika. Będą także atrakcje dla dzieci, koncerty i pokaz pracy maszyny.

Żywiec

W Żywcu możemy zwiedzić Browar Żywiecki z przewodnikiem, będzie także prezentacja „Fajrant – uwarzę w domu piwo” oraz występ „Czas na piwo i muzykę”.

Mapę i program Industriady znajdziecie TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023