Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend? Noc w ratuszu w Baborowie [WIDEO]

Facebook Twitter

Chcesz poczuć klimat dawnych lat i przy okazji zwiedzić odrestaurowany, zabytkowy ratusz w Baborowie? Jest ku temu okazja. Mieszkańcy oraz włodarze gminy zapraszają na Noc w ratuszu pt. Śladami przeszłości. Dzięki zebranym eksponatom każdy będzie mógł przenieść się do przeszłości, powspominać i poznać dzieje tego historycznego miasta.

Skąd pomysł na takie wydarzenie? Rozmawialiśmy z Aleksandrą Bolik, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie:

Pomysł narodził się od naszych mieszkańców, a konkretnie dwóch panów: Piotra Kaźmierskiego i Piotra Bunczka. Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. stare książki, pisma, meble, przyrządy gospodarstwa domowego oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki fotografiom i eksponatom będzie można przenieść się w czasie i zobaczyć Baborów z dawnych lat.

Z lewej: Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa; z prawej: Aleksandra Bolik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie

Radio 90: Wystawę współtworzą sami mieszkańcy?

Tak, to właśnie mieszkańcy przynieśli do nas rzeczy, które uporządkowaliśmy i zamieniliśmy w wystawę

– dodaje Aleksandra Bolik.

Na wystawę trafiła m.in. zabytkowa maszyna do maglowania z wyburzanego domu w Dziećmarowie. W każdym z pomieszczeń zwiedzający znajdą ciekawe eksponaty, które także dla dzieci i młodzieży mogą służyć jako żywa lekcja historii.

Przypomnijmy, Noc w ratuszu „Śladami przeszłości” w ten weekend (22-23.08.). Jak zapowiadają organizatorzy, to nie jest ostatnia tego typu inicjatywa i są już pomysły na zorganizowanie kolejnych wystaw.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj