Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Odwiedź jarmarki bożonarodzeniowe w regionie

Facebook Twitter

Ten rok jest szczególny, również w święta. Z powodu pandemii koronawirusa większość miast w naszym regionie odwołały jarmarki bożonarodzeniowe. Są jednak miejsca, w których one się odbędą. Sprawdź nasz przewodnik.

Jarmark w Rybniku i widok z koła widokowego

W tym roku straganów na rybnickim rynku jest dużo mniej, ale można zaopatrzyć się w świeże pierniki, wypieki czy wędliny. Można zjeść ciepłego oscypka z żurawiną lub boczkiem i zakupić rzemieślnicze nalewki. W tym roku jest też dostępna dla mieszkańców dodatkowa atrakcja- diabelski młyn, czyli koło widokowe.

Cieszyn stawia na rzemiosło i rękodzieło

Przed cieszyńskim ratuszem stoi choinka, pojawiły się też budki, w których przez najbliższe kilkanaście dni będzie można kupić świąteczne przysmaki. Nie zabraknie też rękodzieła i wyrobów rzemieślniczych.

Zapraszamy wszystkich do robienia zakupów, będzie też możliwość kupienia zupełnie wyjątkowych rzeczy od naszych rzemieślników, którzy w tym roku bardzo cierpią z tego powodu, że tych targów rzemiosł jest mało. W Cieszynie na rynku możecie się państwo zaopatrzyć. Spożywcze również, regionalne, rzemieślnicze. Oczywiście zapraszamy do wszystkich naszych sklepów, ulica Głęboka mimo utrudnień jest też otwarta i wszystkie sklepy, wszyscy przedsiębiorcy na państwa czekają. Oczywiście jarmark z choinką tradycyjną, niestety bez karuzeli i bez atrakcji muzycznych

-mówi Radiu 90 Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Oryginalne produkty kupisz w Pawłowicach

W Pawłowicach jarmark bożonarodzeniowy rozpoczyna się 7 grudnia i potrwa do Wigilii. Ograniczony zostanie tylko do handlu. Nie będzie występów artystycznych, atrakcji dla dzieci, poczęstunku i wspólnej zabawy. Narzuca to obecna sytuacja epidemiczna. Będzie można natomiast zaopatrzyć się w produkty od lokalnych rzemieślników i wytwórców.

Jarmark i lodowisko na raciborskim rynku

Przez siedem dni w tygodniu na raciborskim rynku można pojeździć na łyżwach. W pobliskich straganach zaopatrzymy się także w regionalne produkty rzemieślnicze i skosztujemy rozgrzewających napojów.

Na łyżwach pojeździsz także w Raciborzu. Na rynku działa lodowisko [LIVE]

Zdrowa żywność na weekendowych ekobazarach w Wodzisławiu Śląskim

Wodzisławski Ekobazar otwarty w soboty i niedziele handlowe. To okazja, by zaopatrzyć się na zbliżające święta a także wesprzeć miejscowe firmy. Na targu propagowana są: zdrowa żywność, kontakt z producentem i ekologiczne postawy. Jeśli jesteś producentem lub producentką zdrowej żywności wytwarzanej lokalnie? Zgłoś się!

Sprawdź nasze pomysły na aktywne poznanie regionu na nowo:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj