Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Park rozrywki Twinpigs w Żorach! Coś dla rodziny z dziećmi, ale nie tylko [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Gdzie spędzić rodzinnie dzień? Gdzie się wybrać w poszukiwaniu atrakcji? Park rozrywki Twinpigs w Żorach poleca się na wakacje! W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie - karuzele, parki linowe, atrakcje dzikiego zachodu, przejazdy na automatycznym byku, nauka strzelania z łuku, ale i pokazy oraz animacje. Poznajcie to miejsce bliżej...

My już poznaliśmy, sposobów na rodzinną rozrywkę tam nie brakuje!

Na temat możliwości zabawy, jakie daje Park Rozrywki Twinpigs rozmawialiśmy z Karoliną Skórką managerem marketingu oraz z Danielem Ziarą konferansjerem parku:

Radio 90: Szum, ruch gwar, wakacje, wszyscy chcą się bawić po tym szczególnym roku pandemicznym. Twinpigs jest otwarty, zapraszacie, ale też w ramach bezpieczeństwa dbacie o nie.

Karolina Skórka: Dokładnie tak, jeśli szukają państwo bezpiecznego miejsca na odpoczynek z dziećmi to Twinpigs to zdecydowanie dobry kierunek. Mamy tutaj ponad 10 hektarów, zdecydowana większość atrakcji jest na wolnym  powietrzu, więc spokojnie i bezpiecznie można korzystać. (…) Ze względu na dużą przestrzeń można sobie spokojnie zwiedzać, brać udział w pokazach i korzystać z atrakcji, nie obawiając się, że jesteśmy w miejscu, gdzie jest duże skupisko ludzi i wszyscy w jednym miejscu.

Zabawa w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach

Radio 90: A te atrakcje, w tym roku coś nowego?

Karolina Skórka: Zdecydowanie mechaniczny byk, to jest taka nowość. Widzimy, że odwiedzającym Twinpigs bardzo się ta atrakcja podoba. (…) Każdy chce spróbować swoich sił, a to jest bardzo trudna sprawa, ja nie dałam rady, ale na szczęście już kolega kowboj tak, on pewnie podzieli się swoimi wrażeniami i trikami, co zrobić, aby na tym mechanicznym byku pojeździć jak najdłużej.

Daniel Ziara prezentuje mechanicznego byka w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach

Karolina Skórka: Nasze pokazy też zmieniają się z roku na rok, więc jeśli ktoś widział pokazy w zeszłym roku, to w tym roku warto zajrzeć i zobaczyć co się zmieniło.

Daniel Ziara: Warto wziąć udział w pokazach, które są naprawdę bardzo widowiskowe. Używamy tutaj broni, dochodzi do prawdziwych strzelanin jak w napadzie na pociąg, czy w napadzie na bank. Czasem to show jest do tego stopnia realistyczne, że goście nas pytają czy my się naprawdę bijemy. (…) Huki są takie, że niektórzy uszy zatykają. To jest klimat dzikiego zachodu, tu jest to potrzebne.

Radio 90: Ten klimat w każdym miejscu jest utrzymany, jest architektura, są uliczki, kaplica, jest charakter miasta sprzed kilkuset lat, można się poczuć jak obywatel tego miasta.

Daniel Ziara: Zdecydowanie, my też jako pracownicy i team animacyjny, ja jako konferansjer współpracuję z animatorami, my wszyscy jesteśmy poprzebierani w stroje, które są adekwatne do tych czasów, do tej epoki. My mężczyźni częściej przebieramy się w stroje kowbojskie. (…) U mnie na pasie wisi rewolwer, Remingtonów używamy tutaj, ładujemy je czarnym prochem, przez co efekty przy wystrzałach są bardzo realistyczne. Wylatuje dosyć dużo dymu, nawet ogień, więc realizm jest na wysokim poziomie.

Radio 90: Są animatorzy, ale też zapytam, ile osób opiekuje się, dba o nasz komfort psychiczny, o nasze dobre samopoczucie i zabawę?

Karolina Skórka: To jest kilkadziesiąt osób, które czuwają, żeby państwo czuli się u nas dobrze, wiedzieli jak skorzystać z atrakcji, ale też byli poinformowani o naszym programie, bo Twinpigs to nie tylko karuzele, ale też pokazy i animacje.

Pokaz w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach

Daniel Ziara: Można się dostać do celi, my czasami nawet robimy takie żartobliwe inscenizacje, że nawet gości zakuwamy w dyby, czy do więziennej celi. Twinpigs można polecić nie tylko rodzinom, choć jest to park rodzinny. Jednak nie jest konieczne, aby przyjeżdżać tu z dziećmi. Jest tu cała masa atrakcji, które są idealne dla dorosłych. Człowiek może tutaj zapomnieć o wszystkich swoich troskach, zapomnieć o tym, co dzieje się na co dzień. Tutaj się naprawdę można oderwać.

Radio 90: A czy można coś dobrego zjeść?

Daniel Ziara: Mamy dosyć bogatą strefę gastronomiczną. Mamy wiele restauracji, czy barów. Jeżeli chodzi o jedzenie, to jest zapewnione. Przez to, że tych miejsc jest dużo, to też nie stoimy po jedzenie w kolejkach. Co jeszcze warte jest podkreślenia, mamy też bogatą strefę leśną i dużo atrakcji, które są w cieniu. Nawet jeżeli jest palące słońce, to w cieniu, w spokojniejszych warunkach, spokojnie można z tych atrakcji korzystać. Jest tego naprawdę cała masa. Mamy kino 5D. Mamy strzelnice. Jest wodospad w strefie Old Vegas, przy nim jest kino. Wielu gości pomija, a za wodospadem znajduje się labirynt sensoryczny.

Karolina Skórka: Bilety można kupić zarówno online, jak i na kasach. Można skorzystać też z bonów turystycznych, mamy na miejscu przemiłą obsługę, która pomoże dopełnić wszelkich formalności.

Rozmawiał Jan Bacza. Twinpigs to miejsce różnorodne, inne niż tradycyjny park rozrywki, daje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu!

Zobacz naszą galerię zdjęć:

Jak dojechać?

Park Twinpigs
ul. Katowicka 24
44-240 Żory


Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj