Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Piękne miejsce w środku lasu. Magdalenka

Facebook Twitter

To jest wyjątkowe miejsce. Zobaczcie je na naszych zdjęciach, a potem sami wybierzcie się tam rowerem. Trasa od parkingu (Rudy-Brantołka) jest prosta: jedziemy ul. Kotlarską i skręcamy w prawo w ul. Świętej Magdalenki. Warto!

W Radiu 90 polecamy wycieczkę do kaplicy św. Magdaleny, miejsce potocznie zwane jest Magdalenka:

Pierwsza wzmianka o kaplicy pochodzi z 1729 roku. Wynika z niej, że już wiele lat wcześniej gromadzili się tu pielgrzymi na uroczystości odpustowej. Początki zatem sięgają głębiej w historię skoro w tamtym roku nie pamiętano już kiedy Magdalenka powstała. Na belkach drewnianej wiaty znajduje się data 1784. Być może wtedy kapliczkę przykryto drewnianą konstrukcją.

– czytamy na stronie Urzędu Gminy w Bierawie.

Jak tam dotrzeć?

Wyjeżdżamy z parkingu w Rudach- Brantolce przy ul. Jana III Sobieskiego, jedziemy ul. Kotlarską 7 kilometrów i skręcamy w prawo w ul. Świętej Magdalenki. Po drodze mamy:

  • Leśna Dydaktyczna Ścieżka Rowerowa (tablice przyrodnicze i historyczne) – Stary Pień – Nowy Barach – Ławka Zakochanych – Platforma Widokowa – Punkt Widokowy Spalony Las – Magdalenka

Dojazd rowerem do celu zajmuje około pół godziny, pieszo 1,5 godziny, droga jest w utwardzona, w połowie asfaltowa. Zobaczcie nasze zdjęcia a potem zaplanujcie wyjazd w to miejsce.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj