Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Punkt widokowy w Pogrzebieniu

Facebook Twitter

W Radiu 90 polecaliśmy już w tym rejonie ścieżkę Bociek, świetne miejsce na wypady rowerowe, a dziś punkt widokowy w Pogrzebieniu. Miejscowość ta znajduje się w powiecie raciborskim, w gminie Kornowac. Dlaczego warto tu przyjechać? Czytajcie i planujcie wrześniowe wycieczki.

Pogrzebień to kolejna malownicza miejscowość w naszym regionie. Punkt widokowy położony jest na szlaku Górnej Odry, wśród pól i drzew. Można stąd zobaczyć Las Kości, Las Lutoń oraz Las Widok, ale także Góry Opawskie czy Beskid Śląsko-Morawski.

W Pogrzebieniu znajduje się także Pałac Larischów. Na tablicy informacyjnej możemy przeczytać:

Pałac to dawna posiadłość rodziny von Baildon, z której Artur (syn znanego na Śląsku przemysłowca Johna Baildona , wywodzącego się ze starej szlachty szkockiej) zakupił ten obiekt w 1882 r. dla swojego jedynego syna Aleksandra. Dworek ten w latach 1885-1887 został gruntownie przebudowany we włoskim stylu renesansowym.

Obecnie w pałacu znajduje się klasztor sióstr Salezjanek, które kupiły go 1946 roku. W pobliżu pałacu znajduje się miejsce pamięci – pomnik ku czci polskich dzieci zamordowanych w hitlerowskim obozie.

W pobliżu możemy zobaczyć także kapliczkę z 1930 roku, w której znajduje się rzeźba św. Jana Nepomucena.

 

Zobacz także:

Rudy 30 km

Tworków 15 km

Racibórz  22 km

Krowiarki 34 km

Sławików 34 km

Łubowice 35 km

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj