Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Rowerem, a może wolisz pieszo? Wybierz się na Schlossberg w Kuźni Raciborskiej

Facebook Twitter

Lubisz lasy i odkrywać w nich ciekawe miejsca? Park Krajobrazowy „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” ma wiele takich ciekawych zakątków. Jedne łatwo znaleźć, inne trochę trudniej. Gdzie znajdziemy Schlossberg?

Góra Zamkowa, nazywana jest też Schlossberg. Legenda mówi, że był tu kiedyś zbójnicki zamek. Na górę prowadzi 7 dróg. Znajdziemy tu wiatę, możemy tu odpocząć po spacerze czy jeździe na rowerze. We wiacie znajdują ławy i miejsca do siedzenia, więc jest to też dobre miejsce na piknik.

Na Schlossberg możemy dojść np. od strony drogi nr 425 z Rud w stronę Kuźni Raciborskiej. Jest duży parking, gdzie możemy zostawić samochód. Spacer to tylko 1,5 km, zajmie on około 20 minut.

Obok wiaty znajdziemy piękną kapliczkę św. Huberta.

Jak na rudzkie lasy przystało, gdzie się nie obrócimy, zawsze coś znajdziemy. Kawałek dalej jest ławka i kamień na pamiątkę znanego mieszkańcom okolicznych miejscowości, bardzo lubianego społecznika Zepa, właściciela tartaku. W okolicy znajdziemy również m.in. leśniczówkę Krasiejów, leśniczówkę Wildek, źródło Hugona czy Grab Jankowicki, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj