Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Świąteczne spacery po regionie

Facebook Twitter

Wzgórze Zamkowe w Cieszynie, a może spacer nad wodą w miejscu zwanym "Źródlaną Oazą" w Marklowicach. Studzienka Jankowicka, Grób Bordynowskiej Pani w Lubomi czy spacer meandrami Rudy. Święta to czas nie tylko na spędzenie przy rodzinnym stole, ale również okazaj do rodzinnych spacerów. Od lat w Radiu 90 przekonujemy Was, że wyjątkowych miejsc w regionie nie brakuje.

Tak wygląda w grudniu w Czeskim Cieszynie fot. facebook.com/CeskyTesin

Pomysłów na to gdzie pójść, co zobaczyć może być wiele.

Kontakt z naturą blisko centrum miasta. To idealne miejsce na zimowy spacer z rodziną, z psem czy spacer z kijkami.

Wzgórze Zamkowe to wzniesienie znajdujące się w centrum Cieszyna, przy samej granicy z Czechami. W parku oprócz najbardziej znanej w Polsce rotundy romańskiej, znajduje się cały szereg zabytków. Jest także taras widokowy, z którego rozpościera się widok na czeską stronę tego pięknego miasta.

Jeśli poszukujecie spokoju, zdecydowanie jest to odpowiednie miejsce. Kaplica znajduje się w lesie w Marklowicach, blisko Jankowic.

Zespół Szpitalny Juliusz w Rybniku, Szpitalik Rogera w Rudach, Szpital Chorób Płuc w Pilchowicach, obecny Dom Pomocy Społecznej w Lyskach – to wszystko zawdzięczamy Juliuszowi Rogerowi. Jego postać powinien znać każdy mieszkaniec regionu.

Usytuowany w samym sercu Rydułtów, park sensoryczny ROSA jest połączeniem natury, nauki i dbającej o żywe otoczenie przez cały rok. Odwiedzający rydułtowski park mogą wszystkimi zmysłami nacieszyć się przyrodą o każdej porze roku.

To jest wyjątkowe miejsce. Zobaczcie je na naszych zdjęciach, a potem sami wybierzcie się tam rowerem. Trasa od parkingu (Rudy-Brantołka) jest prosta: jedziemy ul. Kotlarską i skręcamy w prawo w ul. Świętej Magdalenki. Warto!

To miejsce na spacery: z psem, z dziećmi… Od 2018 roku nosi wymyśloną w konkursie nazwę „Źródlana Oaza”. Teren przy zbiorniku o technicznej nazwie Z-6 leży przy znanej w Marklowicach trasie w kierunku „Jankowickiej Studzienki”, zalewisko istnieje tam od lat.

Chudów to wieś położona w powiecie gliwickim, w gminie Gierałtowice. W miejscowości możemy zobaczyć częściowo odbudowane ruiny renesansowego zamku z XVI wieku oraz murowany spichlerz z XVIII wieku. Miejscowość ta jest najbardziej znana z Jarmarku Średniowiecznego oraz Turnieju Rycerskiego, który odbywa się właśnie na terenie zamku.

Udanych rodzinnych świątecznych spacerów!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023