Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend w Krainie Górnej Odry: Zapraszamy na Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego

Facebook Twitter

Coś dla całkowitego relaksu? W ramach naszego cyklu Pomysł na weekend w Krainie Górnej Odry zapraszamy na wielkie święto Żelaznego Szlaku Rowerowego.

Pomysł na weekend w Krainie Górnej Odry

Pomysł na weekend w Krainie Górnej Odry: Żelazny Szlak Rowerowy świętuje

Fot. Kraina Górnej Odry

Coś dla całkowitego relaksu? Żelazny Szlak Rowerowy czeka na Ciebie! Poprowadzona w większości po nieczynnej linii kolejowej trasa rowerowa wiedzie aż do czeskiej Karviny. Pętla licząca niemal 55 km pozwoli zrelaksować się każdemu począwszy od rodzin z dziećmi, poprzez osoby z niewielkim doświadczeniem rowerowym, aż po zaprawionych w boju rowerzystów. Usytuowane co kilka kilometrów miejsca do wypoczynku są idealne na chwilę przerwy. W przypadku potrzeby, na szlaku znajdziesz stacje naprawcze wyposażone w niezbędne narzędzia. Jeśli wspomagasz się rowerem eklektycznym na szlaku będziesz mógł go nawet podładować. Żelazny Szlak Rowerowy to klimatyczne, zielone miejsca. Jadąc nim wsłuchaj się w śpiew ptaków i szum rzeki Szotkówki, którą możesz również popłynąć. Jeśli jesteś chętny to tuż obok szlaku, zlokalizowana jest przystań kajakowa.

Fot. Kraina Górnej Odry

 

Pomysł na weekend w Krainie górnej Odry – Ruszamy na Festiwal

W ten weekend odbywa się tam jego święto. W trakcie Festiwalu, pasjonaci kolarstwa mają szansę odkrywać atrakcje Żelaznego Szlaku Rowerowego, delektując się  bogactwem natury Polski oraz Czech. Trasa wiedzie przez malownicze obszary Jastrzębia-Zdroju, zielone lasy i miejsca, dające uczestnikom możliwość podziwiania niezwykłych krajobrazów oraz eksplorowania nowych lokalizacji. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego w Jastrzębiu-Zdroju nie tylko podkreśla znaczenie tego obszaru jako atrakcji turystycznej, ale również dostarcza uczestnikom niezapomnianych doświadczeń, radości oraz okazji do budowania przyjaźni. To wydarzenie stanowi doskonałą okazję do podziwiania urody natury, dzielenia się doświadczeniami i zawierania nowych znajomości.

Żelazny Szlak Rowerowy świętuje po raz drugi

Pierwsza edycja Festiwalu Żelaznego Szlaku, cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców, turystów i mediów zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie granicy.
Zachęcamy do udziału również w tegorocznej odsłonie Festiwalu:
• Trasa Festiwalu – Godów, Jastrzębie-Zdrój, Piotrowice k. Karwiny, Zebrzydowice, Karwina
• Festiwal odbędzie się w dniach 18-19 maja 2024 r.

Dołącz do wydarzeń w ten weekend, aby świętować pasję do rowerów i odkrywać piękno naszego regionu na dwóch kółkach! Nie zapomnij o zbieraniu pieczątek na trasie, by zdobyć wyjątkowe nagrody!

Pomysł na weekend w Krainie Górnej Odry – Program Festiwalu

 

Fot. Kraina Górnej Odry

Fot. Kraina Górnej Odry

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj