Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend w żółtej strefie? Lasy Państwowe podpowiadają

Facebook Twitter

Żółta strefa została od soboty (10.10.) rozszerzona na całą Polskę. Oznacza to, że noszenie maseczek w przestrzeni publicznej staje się obowiązkowe. Koronawirus niszczy nam plany na weekend. Lasy Państwowe wychodzą na przeciw problemowi i zapraszają na treningi biegowe.

Szukasz bezpiecznej przestrzeni? Znajdziesz ją w lesie

– informują Lasy Państwowe na swoim fanpage, jednocześnie zachęcając do skorzystania z bezpłatnych treningów biegowych.

Akcja startuje już dziś (10.10.) i będzie trwała do 20 grudnia. Treningi będą prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, na różnych poziomach zaawansowania. Spotkania mają trwać godzinę. Informacją o godzinie i miejscu spotkań w poszczególnych nadleśnictwach, znaleźć można na FB Lasy Państwowe:

  • Nadleśnictwo Rybnik – Leśnictwo Leboszowice, zbiórka przy leśniczówce, w niedzielę o 9:30
  • Nadleśnictwo Rudy Raciborskie- Rezerwat Łężczok,  w niedzielę o 9:30

Czy w lesie trzeba nosić maseczkę?

Jak już informowaliśmy w naszych wiadomościach, od soboty (10.10.) Polska staje się żółtą strefą, z wyjątkiem miejsc, gdzie obowiązują strefy czerwone. Najnowsze wytyczne mówią o tym, że w strefie żółtej jak i czerwonej obowiązuje noszenie maseczek również na powietrzu. Jednak w projekcie zarządzenia czytamy:

Zwolniono z obowiązku zakrywania ust i nosa nie tylko na terenie lasów, ale także na terenie parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego albo plaży, gdyż są to miejsca o podobnym charakterze.

Pamiętajmy o tym, że aktywność fizyczna jest zalecana dla zdrowia, lecz w trakcie pandemii z umiarem. Dostosujmy aktywność fizyczną do swoich możliwości, unikajmy przetrenowania, tak aby nie wylądować na szpitalnym sorze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj