Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysły w Rybniku na wydanie pieniędzy z budżetu obywatelskiego

Facebook Twitter

Pula pieniędzy do wykorzystania w 2020 roku to niemal 5 milionów złotych. Teraz trwa weryfikacja zgłoszonych projektów, po wakacjach głosowanie.

Do budżetu obywatelskiego w Rybniku zgłoszono 11 projektów ogólnomiejskich i 58 lokalnych. Z każdej dzielnicy, poza Orzepowicami, wpłynęła co najmniej jedna propozycja, a w tym roku pod głosowanie poddane zostaną wszystkie wnioski, które otrzymają pozytywną ocenę formalną i merytoryczną. W tej chwili trwa ich weryfikacja. Do końca sierpnia poznamy jej wyniki.

W pomysłach ogólnomiejskich dominuje sport, rekreacja i zdrowie. Jest np. inwestycja w przyszłość szermierki i judo, baza dla WOPR, czy park linowy.

Lista projektów ogólnomiejskich

Podobne pomysły ale na mniejszą skalę chcą realizować mieszkańcy w swoim najbliższym otoczeniu. Jedne dzielnice postawiły na integrację i wydarzenia kulturalne, inne- na bezpieczeństwo czy rozwój szkolnej infrastruktury. Paruszowiec np. chce zorganizować półkolonie dla najmłodszych, Niedobczyce myślą o Akademii Mażoretek, w Śródmieściu o przywróceniu drzewostanu.

Lista projektów lokalnych

Głosowanie we wrześniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022