Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 114 tysięcy osób na Rudzie. Rybnik podlicza sezon na kąpieliskach

Facebook Twitter

Temperatura do końca tygodnia to zaledwie kilkanaście stopni, sezon kąpieli 2019 zdecydowanie przeszedł do historii. Rybnik podsumowuje więc działalność miejskich kąpielisk. Największy rybnicki basen, czyli ośrodek Ruda odwiedziło w tym sezonie przeszło 114 tys. osób. Ponad 6 tys. biletów sprzedano na chwałowickim basenie, zaś na pływanie w Kamieniu zdecydowało się ponad 20 tys. osób.

Sezon możemy uznać za udany. Jak zwykle w upalne dni mieliśmy znakomitą frekwencję. Mam nadzieję, że w przyszłości Ruda nadal będzie się cieszyć taką popularnością – mówi Rafał Tymusz, dyrektor rybnickiego MOSiR-u, który zarządza obiektem.

Przypomnijmy, że Ruda została zmodernizowana w latach 2013-14, kiedy to zamontowano nowe niecki basenowe i nową zjeżdżalnię dla dzieci, a także wykonano oświetlenie. Wokół basenu powstała plaża, nowe boiska do gry w piłkę plażową i koszykówkę, stałe parasole oraz dwie widownie. Został też wybudowany nowy budynek zaplecza. Dzięki temu Ruda stała się jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków letnich w regionie, co oczywiście ma przełożenie na wielką ilość odwiedzających go gości spoza naszego miasta.

Amatorzy kąpieli i plażowania, którym nie po drodze na Rudę, mają jednak w Rybniku całkiem spory wybór miejsc, w których latem można się ochłodzić i schować przed wszechobecnym upałem. Dlatego zmodernizowany basen w dzielnicy Chwałowice czy kąpieliska Pniowiec i Kamień cieszyły się sporym powodzeniem.

6,2 tys. biletów sprzedano w okresie od 24 czerwca do 1 września na chwałowickim basenie, zaś na pływanie na otwartym w tym roku kąpielisku Kamień, czynnym między 21 czerwca a 1 września, zdecydowało się 20,3 tys. osób (dane na podstawie ilości wykupionych opasek, uprawniających do korzystania z kąpieliska). Sporo osób wybrało również Pniowiec, choć w tym przypadku trudno oszacować dokładnie ich liczbę, ponieważ nie jest tam prowadzona ewidencja i nie są też sprzedawane bilety.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj