Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 1200 wyprawek dla pierwszoklasistów z Rybnika

Facebook Twitter

Ponad 1200 wyprawek dla pierwszoklasistów z Rybnika. 1 września każdy uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej otrzyma miejski plecaczek z gadżetami.

Wyprawka na nowy rok szkolny dla rybnickich pierwszoklasistów

Z Katarzyną Fojcik naczelnik wydziału edukacji Miasta Rybnika rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Katarzyna Fojcik: Prezydent miasta w tym roku podjął taką decyzję, że chce uprzyjemnić przyjście do szkoły naszym pierwszoklasistom. Na każdego pierwszoklasistę w rybnickiej szkole  będzie czekała miła niespodzianka, w postaci tzw. wyprawki. Wyprawka to plecaczek w kolorach miejskich, bidon, ołówki, które zawsze się dzieciom przydadzą i odblask, żeby było bezpiecznie. Myślę, że każdy pierwszak na pewno doceni taki drobny prezent

Nauka w tym roku szkolnym rozpocznie się w sposób stacjonarny. Naczelnik Katarzyna Fojcik ma nadzieję, że będzie tak jak najdłużej:

Radio 90: Wierzyła pani w to, że się uda?

Katarzyna Fojcik: My cały czas mieliśmy nadzieję, bo nie ukrywajmy, nauka stacjonarna jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż nauka zdalna. Mamy cały czas nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwałą cały rok. Liczymy się z tym, że mogą zdarzyć się takie momenty w ciągu roku, że poszczególne grupy czy klasy będą miały zawieszone zajęcia.

Radio 90: Wszystkie szkoły ruszają?

Katarzyna Fojcik: Na chwilę obecną nie mamy informacji, żeby jakaś szkołą miała problemy z rozpoczęciem roku szkolnego. W niektórych mogą pojawić się jakieś drobne utrudnienia, niemniej wszyscy dyrektorzy zgłaszają gotowość. Utrudnienia mogą wiązać się z pracami remontowymi, które jeszcze na terenie szkoły mogły nie zostać ukończone. Ale zazwyczaj są to drobne rzeczy i dyrektor dba o to, żeby poinformować rodziców wcześniej.

W nowym roku szkolnym nauka odbywać się będzie zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W częściach wspólnych, jeżeli zdecyduje dyrektor, obowiązywać będzie maseczka, ważna będzie też dezynfekcja i jeżeli to możliwe zachowanie dystansu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj