Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 13 tysięcy kwiatów zakwitnie na wiosnę w Pawłowicach

Facebook Twitter

Zakończyły się nasadzenia drzew i krzewów, teraz w Pawłowicach wielka akcja sadzenia kwiatów cebulowych. Na wiosnę na skwerach zobaczymy tu ponad 13 tysięcy okazów.

fot. pawlowice.pl

Od początku października pracownicy GZK posadzili 111 drzew (m.in. klony, wiśnie piłkowane ‘Amanogawa’, sosny czarne, wierzby ‘Tristis’, śliwy wiśniow ‘Pissardi’, platany klonolistne, graby pospolite ‘Lucas’), 92 krzewy ozdobne (m.in. rododendrony, hortensje, żywotniki zachodnie i lilaki pospolite) oraz 26 krzewinek.

Nasadzenia objęły wszystkie sołectwa gminy Pawłowice. W Warszowicach przy ul. Stawowej i przy placu zabaw, w Pielgrzymowicach wzdłuż parkingu przy ul. K. Miarki , w Jarząbkowicach przy ul. Kasztanowej, w Pawłowicach wzdłuż ogrodzenia cmentarza, w Parku im. Ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach, w Osiedlu Pawłowicach przy pasie drogowym ul. Górniczej i w rejonie ul. Pukowca.

Obecnie trwają prace związane z sadzeniem 13 400 cebulek kolo

fot. pawlowice.pl

rowych kwiatów w różnych odmianach, wśród których są hiacynty, narcyzy, krokusy i czosnek ozdobny. Hiacynty, narcyzy i czosnek będą ozdabiać gminne skwery i kwietniki, a krokusy pojawią się na wiosnę na przydrożnych trawnikach oraz na skwerach we wszystkich sołectwach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024