Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 14 tysięcy e-wizyt w ZUS na Śląsku

Facebook Twitter

Ponad 14 tysięcy e-wizyt odbyło się w oddziałach ZUS w województwie śląskim. To bardzo wygodna i bezpieczna forma kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, która umożliwia załatwienie większości spraw bez konieczności wychodzenia z domu.

E-wizytę ZUS wprowadził w październiku 2020 roku, a codziennie taką formę kontaktu wybiera średnio kilkaset osób w całej Polsce. W ten sposób można załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy czy potwierdzeniem profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W rybnickim oddziale ZUS-u z e-wizyt skorzystało już ponad 2,5 tysiąca osób. Od lutego klienci mogą umawiać się na konsultacje w języku migowym.

Aby zarezerwować e-wizytę trzeba wejść na stronie www.zus.pl w link do umawiania zdalnych konsultacji. E-wizytę trzeba umawiać w placówce ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. W przypadku płatników składek, powinien być to oddział ZUS właściwy ze względu na adres firmy.

Dzień przed spotkaniem osoba, która umówiła się na e-wizytę w ZUS na wskazany podczas rejestracji numer telefonu, otrzyma SMS z przypomnieniem o konsultacji. W dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, otrzyma też maila z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji. Jeżeli klient ma pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj