Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 1600 górników PGG zamierza skorzystać z urlopów górniczych i odpraw pieniężnych

Facebook Twitter

Ponad 1600 górników zatrudnionych w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej zamierza skorzystać z urlopów górniczych i odpraw pieniężnych. 900 pracowników zdecydowało się na urlop, jednorazową odprawę w wysokości 120 tysięcy złotych chciałoby otrzymać 700 osób.

Fot. pgg.pl

Do 15 listopada dyrektorzy poszczególnych kopalń mają zdecydować, które z wniosków zostaną rozpatrzone pozytywnie.
Mówi Tomasz Głogowski rzecznik PGG:

Tomasz Głogowski: Obecnie w naszych kopalniach i zakładach prowadzona jest analiza tych wniosków pod kątem wyrażenia przez pracodawcę zgody na skorzystanie z tych instrumentów. Musimy pamiętać, że wyrażenie zgody będzie warunkowane przede wszystkim względami prawidłowego funkcjonowania kopalni i zakładu i względami bezpieczeństwa. To oznacza, że każdy z wniosków będzie rozpatrywany indywidualnie i dyrekcje kopalń będą indywidualnie do każdej sprawy, do każdego złożonego wniosku podchodzić.

W Radio 90 mówiliśmy o tym, że nie wszyscy pracownicy PGG mogli składać wnioski. Informację te potwierdził przewodniczący Solidarności kopalni ROW Rydułtowy.

Jak udało nam się dowiedzieć, wśród złożonych wniosków są jednak i te złożone przez pracowników kopalni ROW. Wiele wskazuje jednak na to, że będą one rozpatrzone negatywnie, bo kopalnie te osiągnęły już bezpieczny poziom zatrudnienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023