Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 18 tysięcy górników ZA strajkiem w JSW

Facebook Twitter

To 98% tych, którzy wzięli udział w głosowaniu. Znamy już wyniki referendum, jakie przeprowadzono w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dziś załogi przyjeżdżają do kopalni, nie pracują, po 8 godzinach idą do domu, a ich miejsce zajmują koledzy z kolejnej zmiany.

Związkowcy zapowiedzieli, że dopóki zarząd spółki nie spełni ich postulatów węgiel nie wyjedzie na powierzchnię. A jednym z żądań jest wycofanie się z zamiaru zwolnienia 9 liderów związkowych, którzy zorganizowali strajk w czasie kiedy o swój byt walczyli górnicy z Kompanii Węglowej:

– mówi Krzysztof Łabądź z Sierpienia’80. Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej chcą też rezygnacji z planów oszczędzania, które zakładają między innymi ratalną wypłatę 14. pensji czy rezygnację pracowników z podwyżek płac.

Stan pogotowia także w pozostałych spółkach. Jak czytamy w komunikacie: „W związku z sytuacją w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, złamaniem Porozumienia z 17 stycznia br. i gwarancji udzielonych przez rząd, WZZ „Sierpień 80″ w tym tygodniu przeprowadzi masówki informacyjne we wszystkich kopalniach Kompanii Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024