StartWiadomości Wiadomości dnia

Ponad 200 osób z zagranicy weźmie udział w ramach Letniej Szkoły w Cieszynie

Rozmawialiśmy z uczestnikami jednej z poprzednich edycji Letniej Szkoły:

Języka można nauczyć się w jeden miesiąc, przekonywał wówczas dr Marcin Maciołek:

Punktem kulminacyjnym letniej szkoły będzie Wieczór Narodów, który zaplanowano na 15 sierpnia. Około godz. 14:30 na cieszyńskim Rynku będzie okazja do zaprezentowania przez studentów kultury, tradycji i zwyczajów krajów, z których pochodzą.

Letnia szkoła jest jedną z inicjatyw organizowanych przez jednostkę Uniwersytetu Śląskiego, Szkołę Języka i Kultury Polskiej. Przez cały miesiąc studenci z każdego zakątka świata uczą się języka polskiego – podczas nauki, posiłków, zabawy.

Osoby, które przyjeżdżają do Cieszyna, są na różnym poziomie znajomości języka polskiego – od biegłej po… zerową. Ci ostatni po miesiącu są już w stanie komunikować się na podstawowym poziomie.

Jak dodaje dr Agnieszka Tambor, studenci po ukończeniu letniej szkoły stają się nieformalnymi ambasadorami kultury polskiej w swoich krajach. Wracając później do Polski, wracają również do Cieszyna, który fascynuje ich ze względu na swoją historię i unikatowość. – Nikt z nas nie wyobraża sobie letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej w innym miejscu – dodaje dr Agnieszka Tambor.

 

 

Zostaw komentarz