Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 350 kanarków i ptaków egzotycznych na wystawie w zabytkowej kopalni Ignacy [FOTO]

Facebook Twitter

Kiedyś kanarki ostrzegały górników w kopalniach przed metanem, teraz wróciły na kopalnię w innej roli. Ponad 350 ptaków można do niedzielnego popołudnia oglądać na otwartej wystawie kanarków i ptaków egzotycznych w Rybniku Niewiadomiu.

Do zabytkowej kopalni Ignacy przyjechało ponad 30 hodowców z wielu zakątków kraju. Nie brakowało też odwiedzających, niektórzy po raz pierwszy mieli okazję na żywo podziwiać kolorowe i śpiewające ptaki:

Rafał Telus prezes rybnickiego oddziału terenowego Polskiego Związku Kanarków i Ptaków Egzotycznych nie ukrywa radości, że już po raz trzeci zabytkowa kopalnia stała się miejscem, gdzie można podziwiać ptaki:

Rafał Tlus: Mamy kanarki kolorowe, kanarki kształtne, mamy egzotykę, hybrydy. Chcemy dotrzeć do zwiedzających, którzy pierwszy raz widzą taką ilość kanarków. Mamy giełdę, mogą sobie zakupić te egzemplarze, które się im najbardziej podobają. Cieszy nas, że kanarek trafił znowu do kopalń. Kiedyś rzeczywiście kanarki były na kopalniach. Historia zatoczyła koło, znowu kanarki są tam, ostrzegały górników przed metanem i innymi gazami.

Wystawa potrwa do niedzieli (30.10.) do godziny 16.00. A odwiedził ją Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023