Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 7 milionów złotych na modernizację fragmentu ulicy Czarneckiego w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Powiat chwali się wysoką dotacją z Rządowego Funduszu Rozbudowy Dróg. Przebudowany ma być odcinek od skrzyżowania z ul. Jastrzębską (droga wojewódzka) aż do tzw. Rynkocza, czyli skrzyżowania z ulicami: Mszańską, Turską i Skrzyszowską.

fot.zrzut ekranu Maps StreetView/ www.powiatwodzislawski.pl

Poprawione zostaną chodniki i pobocza, wybudowane zostanie odwodnienie drogi. Zaplanowano także przebudowę skrzyżowań z ul. Teligi i Piaskową, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Odrodzenia oraz czterech zatok autobusowych. Przewidywany termin ukończenia zadania ze względu na jego duży zakres to koniec 2023 r., zaś szacowany koszt to 14,3 milionów złotych.

Bardzo się cieszę, że ta inwestycja otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozbudowy Dróg. To kolejne duże zadanie drogowe w tej kadencji zarządu powiatu, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg. Nie ukrywam, że wnioskowaliśmy o maksymalne dopuszczalne (ok. 7,9 mln zł) dofinansowanie ze środków funduszu. Otrzymane jest nieco niższe, ale z doświadczenia wiemy, że po przetargu koszt inwestycji prawdopodobnie nieco spadnie. Mamy też nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu wartość dofinansowania dla tej inwestycji zostanie przez Urząd Wojewódzki podniesiona. Jesteśmy ponadto ostrożnymi optymistami w przypadku drugiej zgłoszonej przez nas inwestycji, czyli przebudowy ul. 1 Maja w Gołkowicach od skrzyżowania z ul. Strażacką do skrzyżowania z ul. Celną. Być może otrzymamy dofinansowanie w późniejszym terminie

– podkreśla starosta Leszek Bizoń.

Leszek Bizoń

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024