Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 800 osób bawi się na Powiatowym Bluesie w Olzie! Wydarzenie wróciło po 2 latach [FOTO]

Facebook Twitter

Ponad 800 osób bawi się na Powiatowym Bluesie w Olzie! Wydarzenie wróciło po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią. Dlatego w tym roku to 15. edycja imprezy, do tej pory znanej pod nazwą "Blues dla niepełnosprawnych".

Na terenie ośrodka wypoczynkowego w Olzie w rytm muzyki na żywo bawią się podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków zajmujących się na co dzień terapią osób z różnymi niepełnosprawnościami. Bawią się też mieszkańcy okolicy, którzy chcieli wziąć udział w koncercie:

Nikol Niestrój: I my się cieszymy i uczestnicy. Jest to zabawa naprawdę dla każdego, więc mamy tutaj przyjemność być i bawić się razem ze wszystkimi.

Radio 90: Tęskniliście za tym spotkaniem?

Andrzej Pałka: Bardzo. To było nasze marzenie, żeby tu znowu wrócić, więc jesteśmy. Wyjątkowe w bluesie jest to, że porywa serce, nogi, całe ciało, a przede wszystkim łączy i integruje. To jest cel tej imprezy. Tu jest całe środowisko osób niepełnosprawnych z powiatu, ale też z okolicy. Widziałem Knurów, Jastrzębie, Rybnik. Jest naprawdę dużo, dużo ludzi

– usłyszała Monika Sokołowska od uczestników dzisiejszego (09.09.) koncertu oraz ich opiekunów: Nikol Niestrój z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Raciborzu oraz Andrzej Pałka, dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu.

Wyjątkowość tego wydarzenia podkreślali również starosta wodzisławski, Leszek Bizoń i naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu w wodzisławskim starostwie, Józef Szymaniec:

Leszek Bizoń: Zmieniamy trochę formułę, zmieniamy nazwę „Powiatowy Blues”, oczywiście organizowany dla osób z niepełnosprawnościami, ale tylko dlatego że blues to wielość odmian, różne rodzaje bluesa, tak samo jak różni jesteśmy my. Tu chcemy podkreślić właśnie to, że bluesem i tą imprezą pokazujemy, że wszyscy jesteśmy równi, wszyscy jesteśmy ważni, wszyscy jesteśmy na tym samym poziomie i chcemy się wspólnie, miło i dobrze bawić.

Józef Szymaniec: „Powiatowy Blues” to jest impreza, która swoim zasięgiem ogarnia całe województwo śląskie i śmiało można powiedzieć – największa impreza dla osób niepełnosprawnych w województwie śląskim.

Leszek Bizoń: Najmilsze jest to, jak widzimy osoby z drugiego końca województwa spotykają się z naszymi i są uśmiechy, przywitania. Super atmosfera.

W tym roku dla uczestników Powiatowego Bluesa gra BR BAND – projekt znanego na Śląsku pasjonata i promotora bluesa Bogdana Rumiaka. W poprzednich edycjach goszczono, m.in. Nocną Zmianę Bluesa, Gang Olsena, Power Blues Band.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024