Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 830 uczestników wystartowało w Żorskim Biegu Ogniowym. Padł rekord frekwencji

Facebook Twitter

Imprezę zorganizowano już po raz szósty. Uczestnicy tradycyjnie w nocy, w świetle lamp i pochodni mieli do pokonania trasę o długości 5 kilometrów. Wśród mężczyzn zwyciężył rybniczanin Dawid Malina, który ustanowił rekord trasy, czasem 14 minut i 55 sekund, wśród kobiet najlepsza była Ukrainka, Olena Popova.

Fot. facebook.com/mosir.zory

Jednym z biegaczy był także prezydent Żor, Waldemar Socha:

Od kilku miesięcy się przygotowywałem, żeby wystartować w tym biegu i nie żałuję. Świetna atmosfera, bardzo dobrze się biegło. Bardzo dużo zawodników, kibice na trasie. Dwa takie męczące podbiegi, za to z górki było lepiej. Jesienią w Żorach jest bieg na 10 km i postaram się wystartować w tym biegu również.

Z biegu zadowoleni byli także inni uczestnicy imprezy:

W tym roku frekwencja była imponująca – podkreślał dyrektor MOSiR-u w Żorach, Arkadiusz Stanula:

Ten bieg jest specyficzny, mam porównanie, bo oprócz tego biegu organizujemy również bieg na 10 km. Tam zebrać tak dużo osób jest znacznie trudniej. Tutaj w ciągu trzech dni sprzedało się 700 pakietów. Pod naciskiem osób, które się nie załapały zwiększyliśmy limit o 200, on też sprzedał się w ciągu jednego dnia. To jest fenomen. Takie imprezy należy robić, ludzie chcą biegać. Jako uczestnik biegu mogę powiedzieć, że jest to świetne uczucie, jak ludzie dopingują.

Kolejny bieg uliczny w Żorach w październiku, wtedy do pokonania będzie dystans 10 kilometrów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj