Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponumerowane drzewa wzdłuż ulicy Rudzkiej. Co to oznacza? Czy wszystkie zostaną wycięte?

Facebook Twitter

Wy pytacie, my sprawdzamy. Do naszej redakcji zadzwoniła rybniczanka zaniepokojona ponumerowanymi drzewami wzdłuż ulicy Rudzkiej. Czy to drzewa zaplanowane do wycięcia? Jedne tak, inne nie - odpowiadamy. Arkadiusz Żabka zainteresował się sprawą i rozmawiał na ten temat z Jackiem Hawlem naczelnikiem wydziału dróg w rybnickim magistracie.

Okazuje się, że miasto przystąpiło do inwentaryzacji drzew wzdłuż kilkunastu ulic:

Drzewa ocenia dendrolog wskazuje, które drzewa są zdrowe, a które wymagają wycięcia bądź podcięcia. Zielony numerek oznacza drzewo zdrowe, a czerwony w złym stanie:

Co ważne sugestia ze strony dendrologa nie przesądza, że drzewo zostanie wycięte. Dziś już wiemy, że wzdłuż ulicy Rudzkiej wyciętych zostanie kilkadziesiąt drzew. Drzewa w pasie drogowym z jednej strony zagospodarowują przestrzeń, z drugiej stanowią zagrożenie – nie ukrywa Jacek Hawel naczelnik wydziału dróg:

Na decyzję o wycięciu drzew mają również wpływ towarzyszące nam od kilku lat gwałtowne zjawiska pogodowe. Huraganowy wiatr połamał w ubiegłym roku rekordową ilość drzew w rybnickich lasach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj