Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poprawi się bezpieczeństwo pieszych na kilku przejściach dla pieszych w regionie

Facebook Twitter

Bezpieczniejsze przejście przez drogę dla pieszych w kilku miejscach regionu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę sygnalizacji świetlnej na kilku przejściach na odcinkach, którymi zarządza. Wszystko w ramach podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na drogach krajowych w naszym województwie.

Nie od dzisiaj wiadomo, że przejście przez czteropasmową drogę to często ruletka, który pojazd się zatrzyma, a który przejedzie dalej. W poprawie bezpieczeństwa mają pomóc inwestycje w rejonach przejść. Niespełna 3,5 miliona złotych w najbliższym czasie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach wyda na budowę sygnalizacji świetlnej, doświetlenie przejść a tam, gdzie jest to zasadne, powstaną też chodniki prowadzące do przejść dla pieszych.

Dwie wzbudzane sygnalizacje świetlne, z oświetleniem strefy przejściowej i samego przejścia dla pieszych, zrealizujemy na DK1. Pierwszą w Piasku, na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Podleśną, gdzie przebudujemy również dojścia do istniejącego przejścia dla pieszych. Drugą w Goczałkowicach-Zdroju, na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Stawową, gdzie wykonamy także dojścia dla pieszych zarówno od ul. Stawowej, jak i Borowinowej.

W Kozach na DK52 powstaną trzy sygnalizacje ostrzegawcze na przejściach dla pieszych, które dodatkowo zostaną doświetlone. Pierwsza na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Południową, druga na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Topolową oraz Chmielową, trzecia w rejonie skrzyżowania z ul. Podgórską.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone na DK81. W Ochabach powstanie sygnalizacja świetlna ostrzegawcza na przejściu dla pieszych zlokalizowanym w obrębie skrzyżowania z ul. Baranowicką (w rejonie restauracji) oraz wybudowane zostaną dojścia dla pieszych. Natomiast w okolicach ul. Wiklinowej (przed restauracją), w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących zatok autobusowych, zmodernizowana zostanie istniejąca sygnalizacja ostrzegawcza na przejściu dla pieszych i skorygowane dojścia do przejścia. W okolicach zjazdu z DK81 (łącznika) do ul. Wiślańskiej w Harbutowicach powstanie sygnalizacja ostrzegawcza na przejściu dla pieszych. Na wszystkich tych przejściach pojawi się oświetlenie wraz z doświetleniem stref przejściowych na dojazdach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024